Перейти до основного вмісту

Угорські імпрези

Два гранд-концерти під назвою «Фольклор єднає нас» відбудуться 26 квітня у Чернігові та 27 квітня у Києві
24 квітня, 12:32
НИНІ TECSOI BANDА — ОДИН З НАЙБІЛЬШ ВІДОМИХ В ЄВРОПІ ЕТНО-ГУРТІВ З УКРАЇНИ / ФОТО З САЙТА MUKACHEVO.NET

Цей творчій проект відбувається у рамках ІХ Міжнародної Пасхальної асамблеї і за підтримки Адміністрації Прем’єр-міністра Угорщини та сприяння Посольства Угорщини в Україні. Програма концертів складається з двох частин: «Барви Закарпаття» і «Таємнича Україна».

Мета першої — презентувати багатий і розмаїтий фольклор Закарпаття, а також творчу співпрацю народів обабіч кордону. Виступатимуть українські, гуцульські, румунські та угорські музиканти, які виконуватимуть народну музику. Учасники: Tecsoi Bandа («Тячівська банда»), родинний музичний гурт із Солотвина та угорський гурт «Салонна» з артистами Угорського державного народного ансамблю, яким керує Пал Іштван (музикант, виходець із Виноградівщини, який є ідейним та організаційним керівником цієї частини імпрези).

Так, Tecsoi Bandа — народний гурт музик називають також гуртом родини Маньо. У його репертуарі — румунські, ромські, єврейські, українські, угорські, чеські, словацькі й польські мелодії. Музична родина самобутніх музик, яка складається з десятьох віртуозів-музикантів, неодноразово ставала переможцем і дипломантом міжнародних національних конкурсів та фестивалів. Засновник гурту — Юрій Юрійович Чернявець, скрипаль. Музиканти записали кілька альбомів: Ruszin Népzene («Русинські  народні мелодії»), Vertek engem, vertek, «Мелодії Закарпаття», «Русінські коломийки». Перші два були видані у 2002 та 2004 роках угорською студією Etnofon, продюсером запису був Ференц Кіш. Нині «Тячівська банда» — один із найбільш відомих в Європі етно-гуртів з України. В Угорщині про них 2008 року зняли кінострічку «Остання коломийка».

 «Таємнича Україна» — проект Міклоша Бота, відомого угорського музиканта, композитора, етнографа, володаря багатьох престижних музичних премій. Протягом майже трьох останніх років він збирав масштабну колекцію українських народних пісень, а також нині  знімає документальний фільм, уривки якого демонструватимуться у програмі. Музиканту вже вдалося записати близько 1000 фольклорних зразків.

Разом з угорськими музикантами в імпрезах візьмуть участь артисти київського ансамблю «Божичі», ансамблів «Древо» (с. Крячівка Полтавської області), «Піснеграй» (с. Попівка Полтавської області), Олексій Заєць (з Фасова Київської області) та інші.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати