Угорські імпрези
Два гранд-концерти під назвою «Фольклор єднає нас» відбудуться 26 квітня у Чернігові та 27 квітня у Києві
Цей творчій проект відбувається у рамках ІХ Міжнародної Пасхальної асамблеї і за підтримки Адміністрації Прем’єр-міністра Угорщини та сприяння Посольства Угорщини в Україні. Програма концертів складається з двох частин: «Барви Закарпаття» і «Таємнича Україна».
Мета першої — презентувати багатий і розмаїтий фольклор Закарпаття, а також творчу співпрацю народів обабіч кордону. Виступатимуть українські, гуцульські, румунські та угорські музиканти, які виконуватимуть народну музику. Учасники: Tecsoi Bandа («Тячівська банда»), родинний музичний гурт із Солотвина та угорський гурт «Салонна» з артистами Угорського державного народного ансамблю, яким керує Пал Іштван (музикант, виходець із Виноградівщини, який є ідейним та організаційним керівником цієї частини імпрези).
Так, Tecsoi Bandа — народний гурт музик називають також гуртом родини Маньо. У його репертуарі — румунські, ромські, єврейські, українські, угорські, чеські, словацькі й польські мелодії. Музична родина самобутніх музик, яка складається з десятьох віртуозів-музикантів, неодноразово ставала переможцем і дипломантом міжнародних національних конкурсів та фестивалів. Засновник гурту — Юрій Юрійович Чернявець, скрипаль. Музиканти записали кілька альбомів: Ruszin Népzene («Русинські народні мелодії»), Vertek engem, vertek, «Мелодії Закарпаття», «Русінські коломийки». Перші два були видані у 2002 та 2004 роках угорською студією Etnofon, продюсером запису був Ференц Кіш. Нині «Тячівська банда» — один із найбільш відомих в Європі етно-гуртів з України. В Угорщині про них 2008 року зняли кінострічку «Остання коломийка».
«Таємнича Україна» — проект Міклоша Бота, відомого угорського музиканта, композитора, етнографа, володаря багатьох престижних музичних премій. Протягом майже трьох останніх років він збирав масштабну колекцію українських народних пісень, а також нині знімає документальний фільм, уривки якого демонструватимуться у програмі. Музиканту вже вдалося записати близько 1000 фольклорних зразків.
Разом з угорськими музикантами в імпрезах візьмуть участь артисти київського ансамблю «Божичі», ансамблів «Древо» (с. Крячівка Полтавської області), «Піснеграй» (с. Попівка Полтавської області), Олексій Заєць (з Фасова Київської області) та інші.
Author
Ольга ГолинськаРубрика
Культура