Українське прозоре диво оселиться в Піднебесній
У Львові готують конкурс для молодих художників-склярів на премію професора Андрія Бокотея
Це вже третій такий захід. Проведуть його Західний регіональний центр Національної академії мистецтв України, Музей скла у Нінбо та Музей скла у Львові. Фундатором премії є галерея «Ґрінвейв» з міста Усі, директор котрої, Ю Яомінь, – меценат і колекціонер сучасного українського живопису. Про це «Дню» розповів один із організаторів конкурсу, в.о. завідувача кафедри художнього скла, кандидат мистецтвознавства Михайло Бокотей. І додав, що Ю Яомінь цікавиться також художнім склом. Зараз у його колекції – близько сімдесяти робіт відомих художників зі всього світу. «І це ми відкриваємо для Ю Яоміня мистецтво художнього скла», – наголосив Михайло Бокотей.
До участі у конкурсі запрошують молодих професійних, з відповідною, мистецькою, освітою, художників (не конче склярів) та студентів віком до 35 років, а надати вони мають твори з художнього скла у довільній техніці, останніх трьох років і виконані поза навчальним процесом.
Спеціально створена комісія визначить двадцять робіт для експонування у львівському Музеї скла, з-поміж яких обиратимуть три найкращі.
Володар першої премії візьме участь у ІІІ Міжнародній конференції художників-склярів у місті Нінбо коштом організаторів конкурсу. Художники, твори яких отримають друге і третє місця, отримають (відповідно) 20 і 10 тисяч гривень. Винагородять організатори й працю авторів, котрі не вибороли першості, але роботи яких взяли участь у конкурсі (йдеться про гонорар у сумі 7 тисяч гривень).
Після показу у Львові всі скляні вироби стануть власністю Чженцзянського музею скла у місті Нінбо, котрий китайським колегам допомагали створити львів'яни.
Варто нагадати, що підсумки першого конкурсу підбивали 21 березня 2018 року – у 80-й день народження народного художника України, Майстра скляних справ, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка, академіка Національної академії мистецтв України, професора, екс-ректора Львівської національної академії мистецтв Андрія Бокотея.
Організатори конкурсу переконані, що цей захід неабияк сприятиме розвиткові галузі художнього скла в Україні, крім того, популяризуватиме українське мистецтво загалом й українське художнє скло зокрема у світі.
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Культура