В програмі кінофестивалю Миколайчук OPEN психологічна драма з елементами детективу «Батько»

Режисерський дебют Олександра Кобзаря розповість історію про вибудовування стосунків сина з батьком та про причинно-наслідкові зв’язки між цілими поколіннями. Це повість до чого іноді соромно чи боязко доторкнутися, і що лежить на самому дні наших сердець.
Кінотеатральну дистрибуцію стрічки здійснює FILM. UA Distributrion.
За сюжетом, бізнесмен Влад Артем’єв повертається до рідної домівки де й дізнається про смерть батька, з яким не підтримував зв’язку майже чверть століття. Спогади про минуле заважають Владу рухатися далі, тож він намагається виправити всі свої помилки. Що приховувало за собою тривале мовчання найрідніших чоловіків?
«Батько» — режисерський дебют актора Олександра Кобзаря, відомого за ролями в повнометражних стрічках «Пульс», «Поводир», кінотрилогії «Скажене весілля», а також у серіалах «Пікнік» та «Схованки». Олександр наголошує, що стрічка є радше творчим висловлюванням, аніж автобіографією, проте не приховує, що під час зйомок нерідко звертався до власних стосунків із батьком, аналізуючи та ніби повертаючись до самого себе, своїх вчинків та переживань.
Всеукраїнська прем’єра фільму відбудеться на фестивалі глядацького кіно Миколайчук Open в місті Чернівці 15 червня 2023 року. Широкий прокат в Україні стартує з 27 липня 2023 року.
- «Для мене це кіно про повернення до самого себе. Про прийняття себе як частини світу який був до мене і який через мене піде далі. Ми приходимо в цей світ, стаємо чиїмось синами, а потім ми стаємо чиїмось батьками. Що означає «Я – син свого батька»? Це означає, що я не одиниця, що носиться в хаосі. У мене є коріння в роді та в родоводі всього людства. Я вкорінений у людстві. Я вкорінений на землі, у повітрі, у природі – у всьому. Я на землі не випадковий, у мене є свій родовід. На мій погляд, чоловікові це дає дуже міцне відчуття ґрунту, твердої опори, стійкості. За його спиною - ціла низка поколінь чоловіків, він може на них спиратися, черпати в них силу та підтримку. Це кіно про примирення з батьком – Отцем і батьком – Богом. Вони єдині», — ділиться Олександр Кобзар.
- Олександр Кобзар, режисер та актор фільму "Батько"
Робота над стрічкою розпочалася в 2019 році. Для написання сценарію автору Сімору Гласенко знадобилося майже 9 місяців. Уже весною 2020 було відзнято презентаційний тизер, розпочалися пошуки фінансування. Цікаво, що фільм був повністю знятий за кошти приватних осіб, без залучення державної підтримки. Фільмувати почали восени 2020 з перервою на ковід, останні, натурні кадри, відзняли навесні 2021. Основні місця зйомок — нині окуповані Запоріжжя та Бердянськ, деякі сцени знімали в Києві та області.
ДОВІДКА
Назва: Батько
Жанр: драма, психологія, детектив, кримінал
Хронометраж: 110 хвилин
Виробництво: Kobzar Production
Дистрибутор в Україні: FILM. UA Distribution
Режисер: Олександр Кобзар
Сценарист: Сімор Гласенко
Продюсер: Олександр Кобзар, Віктор Майков
Оператор: Олександр Земляний
Композитор: Олександр Шимко
Режисер монтажу: Олександр Запорожченко, Тарас Новак
Звукорежисери: Єгор Іродов, Юрій Звонар, Олег Кульчицький
Художник-постановник: Олександр Тетерін
Художники з костюмів: Анна Гресь
Художник з гриму: Віталій Скопелідіс
У ролях: Олександр Кобзар, Богдан Бенюк, Ксенія Баша, Сергій Сміян, Андрій Мостренко, Прохор Кобзар, Надія Ященко, Володимир Беляєв, Олександр Пожарський, Остап Негоденко, Олег Роенко, Олена Стефанська, Микола Олійник, Анастасія ЄвтушенкоСинопсис: Влад Артем'єв вже понад 25 років не спілкується з батьком. Раптовий дзвінок міг врятувати стосунки чоловіків, проте розмова так і не відбулась…Чому батько та син чверть століття не змогли порозумітися та що змушує Артем'єва молодшого повернутись у батьківський будиночок на березі Азовського моря?
-
Фестиваль Миколайчук OPEN пройде з 15 до 20 червня за підтримки Чернівецької міської ради, Чернівецької обласної ради та Буковинської кінокомісії.
Спонсори: Клуб підприємців Буковини, компанія Grico, MTA. UA, ТЗОВ РОМА, «Ната Люкс», «Громада Хаб», Nikonova, The Cult Ceramic, стоматологія Radent, «Чернівціжитлобуд», ПП «ЮГРО», Західний судинний центр.
Партнери: Український мистецький фонд, готель Grand Royal, Готель «Георг Парк», «Бартка», Ciabatta Bakery, «Сито», «Панська гуральня», корчма «У Вакули», магазин «Камертон», «Два відра», «Екватор», Державне агентство з питань кіно, Divergent Agency, кіностудія імені Довженка, кінофестиваль «Молодість», кінофестиваль SUNNY BUNNY, Docudays UA, Rise and Shine, B&H, Arthouse Traffic, Film.UA Disctribution.Інформаційні партнери: LiRoom, Нове Українське Кіно, Тиктор медіа, Marie Claire, The Village Україна, Zaxid.net, Шпальта, АСС, Радіо10, С4, Суспільне.Чернівці.
Стежте за новинами на наших сторінках Facebook та Instagram.Довідка:
Фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN» став першим кінофестивалем, що відбувся офлайн у червні 2022 року за умов повномасштабного вторгнення росії в Україну. Було показано 10 українських фільмів, які ще не були в прокаті, а також ретроспектива Мантаса Кведаравічюса і фільм «Така пізня, така тепла осінь» Івана Миколайчука. Вшановувати пам’ять відомого уродженця Чернівецького регіону, на честь якого й отримав назву кінофестиваль Миколайчук OPEN, показами фільмів за його участі, вже є традицією заходу. Фестиваль виник як заклик не допустити руйнації національної кіноіндустрії й мав на меті продемонструвати значні успіхи українського кіно глядачеві. Зіркові гості (Ірма Вітовська, В’ячеслав Довженко, Віктор Жданов, Марина Кошкіна, Ольга Сумська, Богдан Бенюк та багато інших) та повні зали довели – українське кіно живе й потрібне. Цьогоріч фестиваль став міжнародним, вже були оголошені національний конкурс короткого метру та позаконкурсна програма, до якої увійшли міжнародні та українські фестивальні гіти, а також – блок українського документального кіно. Музою цьогорічного фестивалю стала актриса Людмила Єфіменко. Стрічку Юрія Іллєнка “Легенда про княгиню Ольгу” буде показано 15 червня, у перший глядацький день фестивалю, що припадає на день народження Івана Миколайчука.
Рубрика
Культура