Від баранчика Шона до короля Ліра
Завтра в Одесі розпочинається VII Міжнародний кінофестиваль![](/sites/default/files/main/articles/14072016/6margarita.jpg)
Цього року для участі у міжнародному конкурсі ОМКФ було відібрано 12 повнометражних фільмів з 16 країн, серед яких уперше за історію фестивалю буде показано мюзикл — «Дочки дансингу» Агнєшки Смочиньської (Польща), раніше відзначений спецпризом журі на форумі незалежного кіна «Санденс».
У національному конкурсі заявлено п’ять повнометражних і 20 короткометражних картин, а «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка візьме участь одночасно в національному і міжнародному конкурсах. Почесним гостем ОМКФ-2016 стане німецький режисер Крістіан Петцольд, який представить свою ретроспективу.
Головне журі Одеського фестивалю очолить володар премій «Оскар» і BAFTA, кінорежисер, сценарист, письменник, поет Кристофер Гемптон. Серед інших відомих учасників журі — британський продюсер Ребекка О’Браєн, чиї фільми «Вітер, що гойдає верес» і «Я, Деніел Блейк» здобули «Золоту пальмову гілку» в Каннах.
Традиційна подія першого фестивального вечора — показ німого фільму у супроводі симфонічного оркестру на Потьомкінських сходах. «Шерлок Холмс» (режисер — Артур Бертелет, США, 1916) протягом тривалого часу вважався втраченим, проте рік тому в архівах Французької синематеки було знайдено котушки з оригінальними плівками. Музичне оформлення для показу написав Дональд Сосин — один з провідних світових композиторів, які пишуть для німого кіно.
Очевидно популярною серед глядачів буде позаконкурсна програма «Фестиваль фестивалів». У цій секції можна буде побачити «Море у вогні» (Джанфранко Россі, Італія, 2016) — єдиний документальний фільм, що здобув «Золотого ведмедя» Берлінського кінофестивалю, «Клан» (Пабло Траперо, Аргентина, «Срібний лев» за кращу режисуру у Венеції торік), «Франкофонія» (Олександр Сокуров, Франція — Німеччина — Голландія, 2015), «Українські шерифи» (Роман Бондарчук, Україна, спеціальний приз журі на міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA), 2015). Окремо, у програмі спецпоказів відбудеться очікувана прем’єра нової роботи видатного російського і європейського документаліста Віталія Манського «Рідні» про те, як події останніх двох років вплинули на українських родичів режисера.
У ретроспективі «Шекспір у кіні», підготовленій спільно з Британською Радою в Україні і Британським кіноінститутом (BFI), буде показано п’ять найважливіших екранізацій творів Барда: «Гамлет» Лоуренса Олів’є (1948), «Ромео і Джульєтта» Франко Дзефіреллі (1968), «Макбет» Романа Поланськи (1971), «Книги Просперо» Пітера Грінуея (1991) і «Король Лір» Пітера Брука (1971).
Особливою втіхою і для дітей, і для дорослих стане підбірка робіт анімаційної студії «Аардман» (Великобританія), чиї пластилінові персонажі — Воллес і Громміт, баранчик Шон — просто підкорили світ. У програмі глядачі побачать сім найкращих анімаційних картин студії.
Сьомий одеський кінофестиваль завершиться 23 липня. Гран-прі ОМКФ — «Золотий Дюк», що присуджується за підсумками голосування глядачів. Міжнародне журі нагороджує переможців у категоріях «найкращий фільм», «найкраща режисерська робота» і «найкраща акторська робота».