Перейти до основного вмісту

Війнушка за лекалами

Шпигунський бойовик «Місія неможлива: Нація ізгоїв» (він же «Місія неможлива»-5) знімали чотири роки
05 серпня, 17:04
ФОТО З САЙТА AFISHA.UA

Залучили серйозні сили: режисер Крістофер МакКуоррі — володар «Оскара» за сценарій до культового трилера Браяна Сінгера «Звичайні підозрювані» (1995) з блискучим Кевіном Спейсі. З Томом Крузом, незмінним продюсером і протагоністом усіх «Місій», 47-річний режисер теж працював — зняв його у детективі «Джек Річер».

Щоправда, після 1995-го в МакКуоррі серйозних досягнень не було; акторів рівня Спейсі в «Місії» йому теж не дісталося. Але все-таки залишалася надія, що йому вдасться зробити, принаймні, не менш цікаву частину циклу, ніж попередня —  «Протокол «Фантом» (2011) отримав високі оцінки кінокритиків і зібрав понад 200 мільйонів у світовому прокаті.

Франшиза існує вже 20 років. Уже 20 років Том Круз змагається з індустрією фільмів про агента 007.  Ітан Хант (Круз) на чолі спритної та колоритної команди є могутнім і невразливим, як Бонд. Б’ється, стріляє, гасає земною кулею, застосовує хитрі технічні штуки, робить неможливе, рятує світ. Цього разу хлопцям Ханта протистоїть рівна за силою банда. «Синдикат» теж складається з висококласних (колишніх) агентів, користується тими самим методами, так само суворо засекречений і нещадний до ворогів — тільки виступає за руйнування світового порядку, тоді як загін Mission: Impossible, навпаки, за цей порядок бореться. На додачу Хант через свої авантюрні методи опинився в ЦРУ в розшуку, його загін офіційно розпущено, в існування «Синдикату» ніхто не вірить, а «синдикалісти» на крок випереджають бравих американських вояк.

У МакКуоррі більш-менш вийшло те, заради чого фільм знімався: бійки, гонитви, вибухи, дещиця геополітичної параної, оплески залу на кадрі з напівзруйнованим Кремлем. З іншим, не менш важливим завданням — показом головного актора в найбільш вигідних ракурсах — він теж дуже прагне впоратися. Тобто оцей обов’язковий великий план Том Круза в 3/4 профілю з привабливо-мужньою посмішкою трапляється, але чомусь викликає в залі нешанобливий сміх. Є і явний акторський успіх — шведська виконавиця Ребека Фергюсон в ролі британської агентки Ільзи Фауст поєднує харизму фатальної жінки й характер бійця з жіночністю як такою. Інколи навіть здається, що головний воїн — саме Ільза, оскільки вона кілька разів рятує Ханта й виробляє такі трюки, які тому не до снаги. Коли Круз відійде від справ, то нові «Місії» могли б виходити саме з подібною героїнею в центрі сюжету, і, до речі, ефект відмінності від «бондіани» був би приголомшливий — чому ні?

Якісь неординарні ходи явно потрібні. Хоча Круз і рветься у бій — знаменитий трюк із висінням на дверях літака, що злітає, він виконав сам, без каскадерів — все-таки його 53 роки помітні, а наступна частина вийде ніяк не раніше, ніж через 4—5 років — забагато для суперагента, та й набір засобів для вибудовування чергової шпигунської війнушки став занадто однотипний. Свої мільйони Круз на цьому фільмі заробить, але щоразу місія дійсно стає дедалі менш можливою.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати