«Володимир Висоцький. Рідкісні фотографії роботи Аркадія Гершмана»
![](/sites/default/files/main/articles/28012014/11visock.jpg)
Так називається виставка, яка триває у Шоколадному будиночку. Вона присвячена пам’яті легендарного артиста театру та кіно, поета і барда. Нагадаємо, Володимир Семенович написав понад 100 віршів, близько 600 пісень і поему для дітей (у двох частинах), у цілому його перу належить приблизно 700 поетичних творів.
Досить багато пісень було написано спеціально для кінофільмів, але велика їх частина, інколи з технічних причин, але частіше через бюрократичні заборони радянських чиновників до остаточних версій фільмів не увійшла (наприклад, фільми «Земля Санникова», «Вторая попытка Виктора Крохина», «Особое мнение» та інші). У піснях Висоцького найперше звертається увага на текст і зміст, а не на форму (з протиставленням себе естраді).
Велику популярність Висоцький здобув за «песни на надрыве» — такі як «Кони привередливые», «Райские яблоки»... Як виконавець своїх пісень Висоцький вирізнявся нетрадиційною манерою співу — він інтонував не лише голосні, а й приголосні.
Вернісаж «Володимир Висоцький. Рідкісні фотографії роботи Аркадія Гершмана» організований «Галереєю Висоцький». У експозиції представлено 12 унікальних світлин артиста, виконаних у 1970-х роках. Ці знімки представлені в нашій столиці вперше. Особливість робіт полягає в тому, що саме вони були використані Всесоюзною фірмою грамзапису «Мелодія» для оформлення конвертів пластинок із піснями Висоцького, випущених у СРСР протягом 1972—1975 років (а також при подальших перевиданнях).
Як зауважують організатори, фотовиставка робіт А. Гершмана дає киянам і гостям нашої столиці можливість по-новому подивитися на особистість Володимира Висоцького, ще раз зануритись у багатогранність його таланту.
Виставка триватиме до 21 лютого, а частина коштів від її проведення буде направлена на реставрацію Шоколадного будиночка — прекрасної архітектурної пам’ятки Києва.
Випуск газети №:
№15, (2014)Рубрика
Культура