Перейти до основного вмісту

«Його гілочка прищепилась до українського древа...»

Сьогодні поетові Леоніду Кисельову виповнилося б 70 років
21 вересня, 21:35

Через хворобу Леонід Кисельов не встиг уповні реалізувати свій талант, але навіть та поетична спадщина, яка залишилась по ньому, гарантувала йому популярність серед читачів і справила вагомий вплив на літературний процес.

«Померти у 22 роки від лейкемії – яка наруга і яка несправедливість... – коментує на свої сторінці у «Фейсбук» кінокритик Сергій Тримбач. – Навіть половини короткого Шевченкового віку не прожив. А все одно залишився. Все одно його гілочка прищепилась до великого українського древа... Вклонімось образу цього дивовижного юнака».

«Леонід Кисельов — не тільки видатний поет, що назавжди залишився молодим, він ще й поет передусім для молодих. Він починав блискуче, — підкреслює в коментарі «Дню» відомий письменник  і літературознавець Михайло Слабошпицький. – Ще зовсім дитячі його вірші вражають дивовижною свіжістю голосу і яскравою метафорикою. А в 18—20 років це був уже сформований поет, за яким, окрім потужного таланту, що, як то кажуть, дається від Бога, стояла серйозна літературна школа. І багатюща батькова бібліотека, й інтелектуальне середовище, в якому він зростав, зробили своє. Льоня на той час засвоїв чимало тих поетичних текстів, про які навіть і не підозрювали його літературні ровесники».

Леонід Кисельов народився у Києві 1946 року  в родині письменника Володимира Кисельова та випускниці театрального факультету  Зої Генкіної. Писати вірші почав у 11 років. Ще школярем опублікував низку віршів у журналі «Новый мир». Закінчив школу, вступив до Київського університету на перекладацьке відділення факультету іноземних мов (спеціальність англійська мова).

Починав писати російської, але наприкінці життя перейшов на українську. Перша збірка побачила світ у видавництві «Молодь» через два роки після смерті автора. Загалом за радянських часів вийшло три збірки Кисельова, однак багато творів не пропустила цензура. 2006 року, до 60-річчя поета видавництво «Факт» представило збірку «…Все на свете только песня на украинском языке». А у 2013-14 роках «Ярославів Вал» опублікував двотомник Кисельова «Над київськими зошитами», який, по суті, є повним зібранням творів поета (про це – у матеріалах «Дня» «Презентація повного зібрання творів Леоніда Кисельова» та «Назавжди молодий...» ). Якщо у першій книжці були опубліковані поезії Леоніда Кисельова російською та українською мовами, то у другій зібрано спогади про нього. Серед авторів: Мирон Петровський, Юрій Щербак, Людмила Лемешева та інші. Письменник Юрій Щербак присвятив поетові повість «Маленька футбольна команда» (1973).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати