Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Захоплива таємниця геніїв

11 грудня в Національному театрі російської драми імені Лесі Українки відбудеться прем’єра вистави «Музика кохання. Бенефіс Лариси Кадочнікової»
08 грудня, 16:16
Фото Ірина СОМОВОЇ

Постановка народилася як мрія прекрасної жінки, легенди театру та кіно Лариси Валентинівни Кадочникової. Одного разу актриса розповіла режисерові Станіславу Сукненку про свій давнішній задум зіграти роль Жорж Санд і запропонувала прочитати п’єсу. Відтоді й розпочалася їхня творча «мандрівка», яка тривала понад три роки…

За основу вистави послужила п'єса М. Кадо «Жорж і Фридерик. Вона та Він» про нашумілий роман ХІХ століття — кохання прославленої французької письменниці Жорж Санд та геніального польського композитора Фридерика Шопена, історія якого налічує майже десять років.
— Ми не намагалися створювати побутову виставу — навпаки, вирішили наповнити її музикою, поезією, атмосферою, зітканою із образів реальних та уявних, чуттєву, яка представила би драму і світ творчості наших унікальних персонажів, — відзначив режисер Станіслав СУКНЕНКО.

У цій інтимній романтично-фантазійній оповіді, крім Жорж Санд (Лариса Кадочникова) та Фридерика Шопена (цю роль по черзі гратимуть Артем Ємцов і Степан Янчук), народилися Соланж-Консуело (Олена Тополь) та Моріс-Альберт (Олександр Греков і Захар Кермощук).
Історія кохання Жорж Санд та Фридерика Шопена містить захопливу таємницю, шалену пристрасть, неймовірну вуаль домислів та недомовок, злиття еталонної чоловічої краси та жіночої недосконалості... Їхнє кохання мало дві мови — нотну і вербальну, а спілкувалися вони пристрастю.

— У житті цих двох неймовірних постатей завжди домінувала пристрасть: у нього — до музики і нот, у неї — до дітей та книжок. Людська сумісність і кохання виявились занадто складними. Їхній «роман», з усіма його «припливами» та «відпливами», за свідченнями сучасників, тривав понад десять років, — розповідає Лариса КАДОЧНИКОВА.

Вони були різними людьми, яким було складно довго жити під одним дахом… Одна фальшива нота може почати розладнувати стосунки, а таких клавіш в їхньому спільному житті було вісімдесят вісім… Тяжіння, яке тримало їх разом, можна пояснити лише їхнім спільним заглибленням у роботу. Фридерик Шопен ніколи не писав краще, аніж у ті роки, які він провів із Жорж Санд у Ноані: він «розворушував» клавіші упродовж усього дня, тоді як вона писала протягом усієї ночі. Тому, попри всі складнощі, ніхто не може вважати стосунки Фридерика Шопена і Жорж Санд помилкою...

Спалюючи свої листи до Шопена, Жорж Санд знищила справжню історію їхніх взаємин, залишивши тіні спогадів про це лише в персонажах своїх романів. Таким чином збереглася лише єдина точка зору на їхнє кохання — її… І це пристрасне кохання можна буде відчути на Новій сцені Національного театру російської драми імені Лесі Українки 11 та 19 грудня (початок вистави о 17.00).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати