Багатосерійне життя під куполом цирку

Де тільки не відбувалися події наших серіалів, але в цирку — жодного разу. З 4 лютого глядачі «1+1» будуть втягнутi в залаштункове життя циркового світу — на каналі стартує 115-серійний телероман — «Принцеса цирку».
Основна дія відбувається під куполом цирку, де живе й працює головна героїня серіалу, «принцеса цирку» 17-річна Анастасія Соколовська, роль якої грає акторка театру ім. Вахтангова і театру Луни Валерія Ланська. Але сама історія починається задовго до цього. 17 років тому, коли до провінційного міста Самарська приїжджає цирк, у родині медичного світила кардіолога Павла Федотова відбувається трагедія — його дочка Марина вмирає при передчасних пологах. Але від Павла приховують, що новонароджена залишилася живою — друга дружина лікаря Вікторія, у якої двоє своїх синів-близнюків, і якій не потрібна в домі рідна внучка, пряма спадкоємиця Пав ла, вмовляє шофера Геннадія позбутися дитини. Заповзятливий герой Сергія Сєрова віддає дівчинку циркачці Раїсі Соколовській, у якої в тому ж пологовому будинку з’явилася на світ мертва дитина. І ось, багато років потому, шофер бачить афіші цирку, який знову приїхав до міста, і з паперу на нього дивиться викапана померла Марина — юна повітряна гімнастка Ася Соколовська. Скелети і злочини, на довгі роки заховані в шафі, починають загрожувати благополуччю Вікторії та її родини. До того ж, один із її синів Ярослав закохується в дівчину з цирку.
Виконавчий продюсер серіалу «Принцеса цирку» Дмитро Бєлосохов свого часу як директор картини працював над такими проектами компанії «АМЕДІА», як «Не народися красивою», «Дорога Маша Березіна».
— Дмитре, чи багато клопоту завдавали актори протягом усіх зйомок?
— Ви знаєте, цього разу — ні. Мабуть, тому, що вони приходили додому й займалися улюбленою справою. Виконували улюблену роботу й відчували себе, як вдома. Тому ми в більшій мірі приходили до компромісів у всьому. Були, звичайно, нюанси, коли стояло питання: тривають зйомки чи не тривають. Але ми в будь-якому випадкові виходили з цієї ситуації.
— Коли проходив кастинг головних героїв, на що ви орієнтувалися: на бриф — опис персонажа, на те, що несе собою актор чи на фізичні дані?
— Мабуть, на сукупність усіх цих рис. Ви знаєте, наш актор Сергій Сєров якось сказав дуже важливу річ: якщо взяти й пояснити якість актора на руці, порівняти кожного актора за кожним перстом, то кожен палець стріляє по-своєму. І коли бачиш акторів на кастингу, існує один, про якого нічого не можна сказати, але він стріляє більше. У даний момент, коли перебуває перед тобою саме той герой, саме той актор, якого бачиш і надалі.
— А які «постріли» були з Валерією Ланською і Віталієм Ємашовим?
— Валерiя підійшла дуже підготовленою до даної ролі. Я маю на увазі її спортивне минуле. Що стосується її фізичних здібностей, я гадаю, що глядач це побачить безпосередньо в самому серіалі. Але я можу сказати одне — ми потрапили просто в «десятку». Зараз уже важко уявити інших акторів на ролі цих персонажів.
— Чому на роль братів- близнюків взяли одного актора?
— Насправді, Віталик просто дивовижно справився iз цими ролями — і Ярослава, і Святослава. Ми не шукали двох братів-близнюків у принципі. Ми відразу визначилися, що на цих двох ролях буде зайнята одна людина. Коли ми їхали до Києва на потязі, то думали — як Віталику краще вийти на сцену під час представлення акторів серіалу? Як Ярославу чи Святославу? Потім подумали й визначили: раз Святослав увесь час неголений, трохи агресивний, а Ярослав завжди в окулярах, інтелігент, ми вирішили Віталіка поголити наполовину, щоб він, коли потрібно бути Ярославом, повертався одним боком обличчя, а коли потрібен Святослав — іншим, неголеним. Ідея була непогана, щоправда, так і залишилася ідеєю.