Чарівний тілацин
6 лютого, 371 рік тому відомий голландський мореплавець відкрив архіпелаг ФіджіЦим першовідкривачем був Абел Тасман. Саме на його честь, як відомо, названо острів Тасманія. Це була видатна людина, яка відкрила європейцям багато надзвичайного — Нову Зеландію, Тонга, Фіджі... Усе це було наповнено новими враженнями, незвичними людьми, дивовижними рослинами та небаченими тваринами...
І мені хотілося б приділити увагу одній тварині, яку нам вже не побачити наживо, навіть відвідавши землі, відкриті Тасманом. Це — тілацин, або тасманійський сумчастий вовк. Нещодавно я побачила цього дивовижного звіра на старезному відеозаписі, він полонив мою уяву.
До появи переселенців тілацин жив на відкритих луках і в не дуже густих лісах. Але прибулі європейці витіснили тварин до тропічних лісів та гір. Там вони й стали селитися у темних лігвах та печерах. Але згодом сумчасті вовки почали заважати людям і там. Через масові вбивства овець дикими собаками фермери несправедливо ополчилися на сумчастих вовків і почали жорстоко їх винищувати...
Врешті, 1930 року від рук «вправного» мисливця загинув останній тілацин у дикій природі, а згодом, 1936 року, в зоопарку помер останній представник цього виду на планеті.
І хоча я вважаю себе людиною скептичної вдачі, рішуче відкидаю всі аргументи і просто вірю у якийсь чарівний потойбічний світ. Світ, у якому живуть усі невинно винищені людьми істоти. І десь там із нічних тропічних хащів визирає рудуватий звір зі смугастою спиною та сумними очима — тілацин.