Чергове китайське попередження
Нещодавно Комуністична партія Китаю відзначила 82-гу річницю від свого заснування. Це велике свято країна зустріла з оновленим молодим керівництвом на чолі з реформатором Ху Дзіньтао. Однак у відносинах китайської влади й мас-медіа поки що мало нового.
Наприкінці минулого місяця було закрито пекінський тижневик-таблоїд «Ксін Бао». Як зазначає агентство Рейтер, одна з причин закриття газети, що виходила накладом біля 30 тисяч примірників — сатирична стаття про «вісім шкідливих звичок китайців», а також прискіпливе ставлення видання до поведінки влади під час розпалу епідемії SARS.
Нелегко ведеться й регіональній китайській пресі. Журналістам Шанхаю, втім, як і всієї країни, віднедавна заборонено публікувати матеріали про корупційні скандали у цьому найбільшому місті Китаю, де наразі діє вільна економічна зона. У корупції підозрюють відомого бізнесмена Жу Женгі та кількох інших впливових людей. Спершу преса заходилася розкручувати скандал, однак влада швидко натягнула поводи. Так, як повідомляє «Франс- прес», наприкінці червня було вилучено з продажу весь наклад журналу «Кайджін», в якому шанхайську справу було подано темою номера.
А зовсім нещодавно жертвою цензури стала колишня переможниця конкурсу краси Ву Ронг. Менше місяця вона вела прогноз погоди на розважальному каналі провінції Хунань. Публіка, стомлена безликими дикторами, радо зустріла місцеву Руслану Писанку. Однак цензори закрили програму через надто «відверту» поведінку ведучої в кадрі. Щоправда, продюсери не виключають, що «Зоряна погода» може повернутися в ефір — у відкоригованому вигляді. «Ми маємо відповідати бажанням аудиторії, — сказав кореспонденту Рейтер директор каналу Ліу Бін. — Але й цензори повинні бути задоволені. Що поробиш, це — мас-медіа».