Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Dream ГОГОЛЬFEST

До Херсона завітає Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва
28 серпня, 12:23

Цьогоріч популярний фестиваль відбудеться у кількох нових локаціях. У кожному місті організатори обіцяють мистецтво з локальним контекстом та в різних форматах: музика, театр, освіта, перформенси.

«Всі напрямки перетинаються між собою — у цій свободі та взаємодії створюються крос-дисциплінарні, не схожі ні на що, вражаючі продукти. Події відбуватимуться у найхаризматичніших точках міста. Створюються site-specific проекти, розроблено унікальні архітектури сцен та розміщення глядачів. Звісно, із дотриманням всіх карантинних вимог», — повідомляють організатори  Dream ГОГОЛЬFEST, який відбудеться у Херсоні з 4 до 6 вересня.

В організації заходів у Херсоні беруть участь театр ім. М. Куліша, Urban CAD, у партнерстві з міською та обласною владою.

Чому Dream? Про це розповів директор фестивалю Максим ДЕМСЬКИЙ.

«Dream можна розпізнавати в двох значеннях — як сон і мрію. І цей шлях від сна до мрії, цей кордон через Дніпро, міст як роздоріжжя. Ми обираємо сон, певну примарність чи мрію, яка реалізується?» — говорить Демський.

Почнеться фестиваль із гранд-відкриття «І корабель пливе» на Трофейному мосту у гідропарку. Це унікальне шоу за участі гурту DakhaBrakha, створене спеціально для Херсона. Багаторівнева сцена розташується на затопленій баржі, яка слугує мостом через Дніпро. Глядачі дивитимуться на перфоманс із води, тому херсонці закликають заздалегідь подбати про оренду плавзасобів.

Назва перфомансу походить вiд однойменного фільму італійського режисера Федеріко Фелліні. За сюжетом група акторів, співаків, бізнесменів, аристократів вирушили в плавання на пасажирському лайнері. Доки вони були на борту в світі почалася війна, вбили ексгерцога Фердинанда, відбулися перевороти.

Нічна музична програма фестивалю продовжиться в мистецькій локації Urban CAD — з 23.00 до 4 години ранку. Тут виступить гурт Ragapop, який створює експериментальну електронну музику та гурт OY Sound System — міксує український фольклор, дабстеп, реггі, поп і навіть електро-рок.

5 вересня і Театрі ім.Куліша покажуть музично-документальну виставу Make up режисера Владислава Троїцького. На сцені зіграють акторки Dakh Daughters Band. «Документальні історії актрис без гриму. Вистава-дзеркало, через яку вони вдивляються у самих себе. Приватні історії, з яких потім, народжуються вистави», — анонсують організатори Dream ГОГОЛЬFEST у Херсоні.

У заключний день фесту на Херсон чекає насичена програма. О 15.30 на сцені театру Куліша покажуть камерну оперу Владислава Троїцького «Стус: перехожий». Це музичне дійство, яке створює відчуття занурення у внутрішній світ поета, у відчуття кордонів між життям і смертю, між свободою бути і не бути.

А о 18.00 в цьому ж театрі відбудеться показ опери-реквієм IYOV теж у постановці Троїцького. У 2018 році опера увійшла до десяти найкращих сучасних опер світу за версією міжнародного конкурсу Music Theatre NOW, а у 2020-му — отримала Шевченківську премію. Опера створена на основі книги Йова з Вітхого Завіту з використанням сакральних латинських гімнів.

«Вона написана на перетині жанрів, фактично поєднавши в собі оперу, реквієм і ораторію. Опера не стільки розповідає про життя Йова, скільки показує шлях страждань,пошуків, віри, милосердя і оновлення кожної людини. Унікальною особливістю опери є препарований рояль і грають на ньому настільки нестандартно, що він фактично стає цільним симфонічним оркестром і великою центровою точкою опери», — зазначають організатори.

Головна музична програма фесту запланована на вечір 6 вересня. На території готелю «Фрегат» виступлять гурти Dakh Daughters та «Вагоновожатые». Концерт відбудеться у новому вертикальному форматі, який обмежує контакти глядачів та виконавців. Багаторівневу сцену розташують на великій парковці внизу перед готелем, а глядачі дивитимуться концерті з балконів готельних номерів до п’ять осіб.

ДОВІДКА «Дня»

ГОГОЛЬFEST — міжнародний мультидисциплінарний фестиваль. За час існування, з 2007 по 2019 рр. ГОГОЛЬFEST відвідали 575 тисяч глядачів. На 13 локаціях у 3 містах відбулося 4 тисячі подій, в яких взяли участь 20 500 українських та 1200 закордонних митців із понад 40 країн світу. Цьогоріч ГОГОЛЬFEST увійшов у 20 найкращих фестивалів Європи за рейтингом EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) та отримав офіційний лейбл.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати