Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Дружба як суть набожності до святих»

Папа Франциск під час загальної аудієнції звернувся до постаті Святого Йосифа
04 лютого, 11:19
ФОТО REUTERS

Про дружбу зі святими, що є виявом християнської набожності, говорив Папа Франциск під час десятої загальної аудієнції, присвяченої святому Йосифові, повідомляє о. Тимотей Т. Коцур на сайті «Новини з Ватикану». Запропонувавши учасникам середових загальних аудієнцій протягом кількох останніх місяців поглибити постать Святого Йосифа, ґрунтуючись на незначних відомостях з Євангелій та на різних аспектах, які Церква протягом віків підкреслювала через молитву та набожність, 2 лютого Папа Франциск, покликаючись саме на це «спільне чуття», що протягом історії Церкви супроводило цю постать, поділився думками про «важливу статтю віри», що може «збагатити наше християнське життя» та встановити належним чином «наші взаємини зі святими та нашими померлими близькими». Йдеться про «сопричастя святих», зазначається в повідомленні.

Святіший Отець зауважив, що іноді навіть і християнство може «потрапити у форми набожності, які більше відображають язичницьку ментальність, ніж християнську». Він пояснив, що фундаментальна різниця полягає в тому, що «наша молитва та набожність вірного люду» не ґрунтується на упованні на людську істоту, на зображення чи предмет, навіть якщо вони є священними. «Не святі чинять чуда, але лише Божа благодать, що діє через них», — наголосив Папа, пише www.vaticannews.va.

«Не можу бути байдужим до інших, бо всі ми — в одному тілі, в сопричасті. В цьому сенсі також і гріх окремої особи завжди стосується всіх, і любов кожної окремої особи стосується всіх. З огляду на сопричастя святих, цієї єдності, кожен член Церкви поєднаний зі мною в глибокий спосіб, і цей зв’язок настільки сильний, що його не може розірвати навіть смерть», — наголосив Папа, вказуючи на те, що сопричастя святих, у дійсності, охоплює також тих, які вже завершили земну мандрівку. Тому варто пам’ятати про те, що «у Христі ніхто ніколи не може нас насправді відокремити від тих, кого любимо», змінюється лише «спосіб перебування разом».

Тож, як підсумував Святіший Отець, подібно до того, як можемо встановити приязні стосунки із тими, які поруч з нами на землі, такі самі стосунки можемо мати з тими, які вже в небі. Й те, що ми називаємо набожністю, є вираженням цієї дружби, а ми знаємо, що «до приятеля завжди можемо звернутися, насамперед, коли маємо труднощі й потребуємо допомоги».

На фото: Папа Франциск дивиться на фігурку, що зображує його, яку тримає жінка під час щотижневої загальної аудієнції у Ватикані, 2 лютого 2022 року. Фото Рейтер

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати