Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Гаряча лінія» для блогерів

Юрист: «Випадки перешкоджання професійній діяльності медійників почастішали»
16 квітня, 14:01

Із 12 квітня українські журналісти і блогери, які постраждали від тиску або чиї професійні права було порушено, мають можливість отримати безкоштовну юридичну консультацію від медіа-юристів Інституту масової інформації. Як повідомляє ІМІ, у випадках, коли медіа-юристи самі не зможуть допомогти, звернення журналістів передадуть у провідні міжнародні правозахисні організації. Крім цього, про найбільш кричущі порушення прав журналістів та блогерів ІМІ повідомлятиме членів Міжвідомчої робочої групи з питань свободи слова при Президентові України.

— Нині надзвичайно затребувана наявність такої гарячої лінії для захисту прав журналістів. Тиск на ЗМІ збільшується, почастішали випадки перешкоджання професійній діяльності медійників, зокрема погрози, зломи електронних скриньок, переслідування. Журналісти й раніше зверталися до нашої організації по допомогу, але відтепер юридичні консультації надаватимуться системніше й оперативніше, — зауважив у коментарі «Дню» медіа-юрист Інституту масової інформації Роман ГОЛОВЕНКО. — Насамперед очікуємо звернення від регіональних журналістів, зокрема представників друкованих та онлайн-видань, адже телеканали, як правило, мають власні юридичні відділи. Також консультуватимемо блогерів, які наразі перебувають у «сірій зоні»: вони, по суті, не журналісти, але дуже часто порушують суспільно важливі теми, оприлюднюють викривальну інформацію й тому потребують захисту. В Україні останнім часом почастішали випадки, коли саме блогери звертаються за юридичною консультацією. На жаль, рівень правової обізнаності цих людей невеликий, але вони фактично виконують ті ж завдання, що й журналісти.

За словами Романа Головенка, Інститут масової інформації надаватиме консультації всім без винятку журналістам і блогерам, які цього потребують.

Телефон гарячої лінії:

050 447 70 63.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати