Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Громадське ТБ: міжнародний аспект

04 березня, 00:00

25 лютого у Берліні було оголошено прізвища авторів телевізійних проектів, які за результатами міжнародного відбору братимуть участь у світовій конференції «Input» («Міжнародне громадське телебачення») в Сан-Франциско у травні. Україну представлятимуть С. Лозницький та О. Столяров. Загалом країни СНД та Балтії презентують 20% учасників конференції — 14 авторів.

Організація «Input» («Міжнародне громадське телебачення») виникла 1978 року в містечку Беладжо на півночі Італії, де декілька представників найбільших громадських телемереж Західної Європи, занепокоєні швидкими темпами комерціалізації телебачення й відмовою від фундаментальних принципів телебачення громадського, намагалися знайти шляхи творчої співпраці професіоналів. Зараз організація об’єднує представників багатьох країн світу, сприяє міжнародному професійному спілкуванню. Як відзначають самі учасники конференцій, які, до речі, відвідують їх за власний кошт, найважливішою характеристикою даного заходу є відсутність у ньому переможців. Комісія, що складається з минулорічних учасників конференції, обирає надіслані роботи під незвичайним кутом зору, з погляду цікавості для професійного аналізу й обговорення. До того ж вони не обов’язково мають бути конкурентоспроможними у фестивальному розумінні. Крім власне авторів телевізійних проектів і членів комісії, у конференції беруть участь інші зацікавлені професіонали — критики, режисери, продюсери.

Після обговорення на національній конференції відібрані роботи направляються до Берліна, де з-поміж 400—500 робіт відбирається не більше ніж 80—100. Самим авторам дана конференція цікава саме тому, що ні на якому іншому фестивалі або симпозиумі немає такої унікальної можливості побачити картину професійного світу телебачення, вислухати думки колег із багатьох країн світу про свою роботу, зав’язати творчі контакти і, що досить часто трапляється, стати об’єктом полювання міжнародних дистриб’юторів, які завжди відвідують численні конгреси «Input».

Після розвалу СРСР тисячі колег (у минулому — часто випускників одних і тих самих ВНЗ) виявилися позбавленими можливостей професійного спілкування. Організація, про яку йде мова, може відновити ці зв’язки на новій основі. Зважаючи на те, що зараз в Україні точаться розмови про необхідність створення громадського телебачення, подальша участь України в міжнародному проекті надасть їй міжнародну професійну підтримку в цьому напрямку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати