«Iнформаційні набої» – на фронт
Володимир ГРИГОРЕНКО: «Системного надходження газет на передову, окрім «Дня», здається, немає»
Ще з кінця червня «День» постачає бійцям батальйону «Айдар» у Старобільський район Луганської області «інтелектуальні набої» — підсумкові п’ятничні номери. Cтаробільська громадська організація «Воля» сприяє доставці газет на передову. За словами члена цієї організації Володимира Григоренка, хлопцям не вистачає постійного інформування для розуміння цілісної картини ситуації в Україні.
«Наскільки я знаю, системного надходження на передову саме газет, окрім «Дня», немає. Звісно, хлопці спілкуються з рідними по телефону, можуть через телефони свої зайти в Інтернет глянути новини, але ж вони не мають для цього багато часу. Коли ж приходить друковане ЗМІ на пости, то це набагато зручніше для отримання інформації. Ми вже останні півтора місяця систематично їздимо через пости, і по реакції хлопців видно, що вони задоволені цими інтелектуальними посилками, бо все ж таки певне інформаційне обмеження є», — коментує «Дню» член старобільської громадської організації «Воля» Володимир ГРИГОРЕНКО.
За словами пана Володимира, російська пропаганда майже не має впливу на місцеве населення, адже Старобільськ розташований на півночі Луганської області, де зараз відносно спокійно. Українські телеканали тут, як і раніше, можна дивитися. Проте ще коли тільки сформовувався підрозділ батальйону «Айдар» під Старобільськом, а це відбувалося ще в середині березня, хтось розпочав кампанію дезінформації. «Регіоном поширювалися чутки, що ці люди прийшли грабувати, в когось автомобіль украли. Але все це вляглося, коли домисли спростували, — пригадує активіст громадської організації «Воля». — На другий чи третій день після приїзду «Айдару» ми організували зустріч місцевих жителів з їхнім командиром, який розповів, хто вони, чим займаються, і розвіяв усі упередження».
Ці бойові дії, яким передувала і, власне, й створила платформу війна інформаційна, поставили знайомих, однокласників по різні боки барикад. Тому зараз так важливо давати і жителям східної України, й нашим військовим, які прийшли захищати цих людей і ці землі, «інформаційну протиотруту». «Коли все це закінчиться, ніхто ж не вивезе звідси, скажімо так, «інакомислячих», — розмірковує Володимир Григоренко. — Нам із ними жити й працювати, переконувати їх, витримувати натиски. Є багато людей, які помиляються, не все так однозначно». А для того, щоб переконувати, потрібна міцна аргументація та якісна аналітика. У свою чергу «День» обіцяє й надалі поставляти на фронт «інтелектуальні набої».
ГОЛОС ІЗ «ФЕЙСБУКУ»
Коментар зі сторінки «Айдар Батальйон»:
Ми розвозимо газету «День» і видаємо її, починаючи з нашої бази і по всій лінії, аж до передової. Висловлюємо окрему подяку редакції за ту правдиву інформацію, яка публікується на сторінках цього поважного видання