Перейти до основного вмісту

Iз ТЕТом по життю

24 січня відомий телеканал відзначить свій день народження
19 січня, 00:00
ГРИГОРІЙ ТИЧИНА

Про історію створення каналу, його сьогодення та майбутнє — розповідає Григорій Тичина, голова правління ЗАТ «Телекомпанія ТЕТ».

— Григорію Геннадійовичу, з чого починав ТЕТ і до чого прийшов?

— Нам виповнюється 15 років. За ці роки ми з маленького столичного телеканалу перетворилися на потужну загальнонаціональну телемережу. Наш «пращур», канал «Тет-а-Тет», було створено в 1992 році як один iз перших в Україні приватних телеканалів. Він розпочав мовлення на 30-му київському каналі. В радянські часи на цій частоті транслювалась з Москви освітня четверта програма Центрального телебачення СРСР.

Коли в 1992 році ТЕТ прийшов на 30-й канал, у компанії були невеличкі вечірні блоки: кінопокази західних фільмів та програми власного виробництва. З часом наша сітка мовлення розширювалася, наповнювалася новим продуктом. У тому числі новинами. А з 2000-го року ми почали реалізовувати концепцію перетворення ТЕТу на загальнонаціональний телеканал, і в 2005 році успішно завершили цей процес, а минулого року наш загальнонаціональний статус підтвердила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.На сьогодні ТЕТ здійснює ефірне мовлення у понад ста містах України, зокрема в усіх обласних центрах та у містах з населенням понад 50 тис. мешканців. Тож, за допомогою ефірної антени нас можуть дивитися майже 35 млн. українців.

— ТЕТ сьогодні: який він?

— Від дня свого створення ТЕТ працював у стандартному для вітчизняного телебачення форматі: новини, спорт, кіно, музика, пізнавальні та розважальні передачі. А на початку 2004 року у нас відбулась справжня форматна революція. ТЕТ повністю змінив сітку мовлення, кардинально оновив програмне наповнення і став першим в Україні суто розважальним неполітичним каналом. Ми повністю відмовилися від будь-яких політичних програм. У нас немає ні випусків новин, ні політичних ток-шоу, ні аналітичних програм. 24 години в ефірі ТЕТу лише розважальні програми: реаліті-шоу, форматні шоу, ток-шоу, телесеріали, багато мультфільмів і музики.

І такий підхід виправдав себе. Від часу рестарту рейтингові показники ТЕТу зросли у п’ять разів. Наприклад, частка глядацької аудиторії в цільовій аудиторії (15 — 45 років) зросла — з 0,72% до 3,86%. Одним iз найпопулярніших молодіжних проектів, що виходять на вітчизняному телебаченні, ось уже протягом півтора року є реаліті-шоу «Дiм-2», частка якого в аудиторії 15—24 роки стабільно становить 15%.

— Над якими новими власними проектами зараз працює телеканал і коли їх побачать глядачі?

— Власні продукти ТЕТу вже сьогодні складають значну частку нашого ефіру. Ми започаткували першу на вітчизняному телебаченні щоденну програму в жанрі «інфортеймент» «Дивись!» — це інтерв’ю з зірками у проекті «Дивись, хто прийшов!» iз Наталею Симоніною; показуємо щоденні бліц-інтерв’ю з молоддю, які журналісти програми «Форум» беруть просто на вулицях українських міст; готуємо музично-розважальний проект «Семеро VJ», який виходить в нашому ефірі щоночі й у свою чергу складається з кількох самостійних блоків — новин зі світу розваг, хіт-параду, спортивних новин.

Так склалося, що прем’єрним для нас виявився 2006 рік. Влітку стартував проект «Семеро VJ». Восени відбулась прем’єра програми «Дивись, хто пришов!», і за чотири місяці в ефірі на гостину до Наталі Симоніної вже завітали Алі Лорак, Кузьма, Тіна Кароль, Борис Мойсеєв, Альона Вінницька, Леонід Кравчук, Альона Свірідова, Андрій Гусін, Гайтана, Олександр Богданович, Василь Вірастюк і багато інших знаменитих та цікавих особистостей. Суттєво зазнали оновлення програми «Дивись!» і «Форум».

Втім, і цього року ТЕТ планує подарувати глядачам нові власні продукти. Та нехай вони залишаються поки нашою таємницею. До 15-річчя каналу «ТЕТ» приготував для своїх глядачів новий телевізійний сезон розваг, що стартує на початку лютого. Зважаючи на успіх «Дому-2», ми запропонуємо глядачам прем’єру двох нових реаліті-шоу — «Голі стіни» (екстремальне шоу про те, як власними руками після роботи та у вихідні оздобити шикарний котедж) та «Вілла наречених» (спостереження за тим, як вісім дівчат з різник куточків СНД намагаються за місяць у Голландії без знання мови, звичаїв та культури країни закохати в себе іноземця та вийти заміж).

Також глядачів очкує ціла низка американських телесеріалів. Зокрема, прем’єра збудованого за принципом культового «Коду да Вінчі» телесеріалу «Числа», цілковито нові пригоди родини Адамсів, знайомство з класичним американським детективом у стилі легендарного лейтенанта Коломбо Беном Метлоком, відомі та прем’єрні сезони пригодницького телесеріалу «Шпигунка».

А ще в новому сезоні глядачі зможуть потрапити в гості до зірок у програмі «Напросилися», пережити масу кумедних ситуацій без жодного промінчика світла в програмі «В темряві», посміятися разом з Романом Трахтенбергом у програмі «Наступний», побачити нові випуски «Випробування вірності».

— Чи планується святкування в ефірі (спеціальні випуски програм, добірки найкращих програм і т. д.)?

— Звичайно. Те, що у ТЕТа свято, глядачі нашого каналу можуть побачити і в святковому оформленні ефіру, і у святкових сюжетах, які ми готуємо в «Дивись!», «Сімох VJ» та «Форумі». Та вже ж, головний подарунок — сезон прем’єр на каналі «ТЕТ».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати