Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Конкурси й проекти «ТV-5»

22 жовтня, 00:00

20 жовтня посольство Франції в Україні та міжнародний франкомовний канал «TV-5» провели спільну прес-конференцію. На зустрічі зі ЗМІ, яку вшанували своєю присутністю посли Франції, Бельгії та Канади в Україні, відбулася церемонія визначення переможців великого літнього конкурсу, а також повідомлено про зібрання «Парламенту дітей світу», котре проходить з 21 по 27 жовтня цього року.

Першою подією вечора стало знайомство з каналом і його культурними ініціативами. І, звісно, жеребкування переможців конкурсу, котрий проходив у червні-липні за підтримки багатьох вітчизняних операторів кабельного телебачення.

Було одержано близько тисячі листів, половина з яких містила правильні відповіді на чотири запитання про «TV-5». Учасниками виявилися представники різноманітних соціальних груп — домогосподарки, викладачі, військовослужбовці, студенти.

Канал «TV-5» — третій у світі за кількістю глядачів. Основне його завдання — пропагування франкофонної культури. Він представляє програми з Франції, Швейцарії, Бельгії, Канади та країн Африки. В Україні більше 800 тисяч його офіційних абонентів. «TV-5» за посередництва культурного центру Франції також приготував сюрприз для своїх глядачів — конкурс, який відбудеться навесні. Призом стане подорож на три тижні Францією. Запитання в ньому будуть поставлені вже тільки французькою. Жеребкування проводила мадам Домінік Мартіно, керівник освітньої редакції. Вона наголосила, що телебачення чимало викладачів вважають чимось протилежним до культури: швидкий темп, погана мова з різними акцентами — все це утрудняє розуміння. Але проведені дискусії допомогли визначити методи, котрі дають легкість і користь при вивченні мови. Всі ці викладацькі «інструменти» можна знайти на http://www.tv5.org.

У нашій країні 600 тисяч чоловік вивчають французьку. Тому канал щороку проводить також конкурси і для класів. У останньому перемогли студенти Чернівецького університету.

Другою, але не менш значущою подією зустрічі з журналістами стала розповідь прес-аташе посольства мадам Анні Станкевич про «Парламент дітей світу». Цими днями, з ініціативи ЮНЕСКО та Національних Зборів Франції, більше 380 учнів з багатьох країн з'їдуться в Бурбонський палац, щоб прийняти «Маніфест молоді для ХХI століття». Україну в парламенті дітей світу представляють Київський ліцей ім. Тараса Шевченка та Ліцей міжнародних відносин №51. Фахівці паризького Інституту політичних досліджень разом із організаторами візьмуть участь у комітеті з відбору кращих проектів по шести темах. А у вересні буде відібрано три для дискусій з метою створення до 24 жовтня єдиного «Маніфесту» і передачі його ООН. Цій видатній події 1999 року присвячені сайти www.unesco.org і www.assemblee- nationale.fr.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати