Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Київ стане світовою столицею медіа-дискусій

Із 2 по 5 вересня тут триватиме 64-й Всесвітній конгрес преси та 19-й Всесвітній форум редакторів
31 серпня, 00:00
ОЛЕКСІЙ ПОГОРЄЛОВ

На території СНД такий захід проводять лише вдруге (уперше — 2006-го в Москві). Як «День» уже повідомляв, організатором медіа-подій є Всесвітня асоціація видавців газет і новин. Згідно з попередніми даними, у конгресі й форумі візьмуть участь близько тисячі відомих журналістів і медіа-менеджерів із понад 80 країн світу.

Відкриття заходів відбудеться в понеділок, 3 вересня, у Міжнародному центрі культури й мистецтв. У церемонії візмуть участь президент Усесвітньої асоціації видавців газет і новин Якоб Метью, Президент України Віктор Янукович і віце-президент Української асоціації видавців преси Борис Ложкін.

Усесвітній конгрес преси та Всесвітній форум редакторів — це насамперед платформа для обговорення головних медіа-тенденцій. У дискусіях учасники акцентуватимуть і на економічному аспекті роботи видань, який суттєво змінюється разом зі змінами в світовому медіа-просторі. Як сьогодні привернути увагу читачів, як зробити видання успішним, яка роль медіа у глобальній економіці? Активну участь у дискусіях на цю тему візьме й газета «День».

Утім, учасники не оминуть і теми свободи слова. Ще у процесі підготовки організатори з боку Всесвітньої асоціації видавців газет і новин заявили, що проведення заходів в Україні — це можливість для них звернути увагу української влади на відмінності у сприйняттті свободи слова й механізмів її забезпечення в Україні та в західному світі. Тим паче що упродовж останніх місяців на адресу чинної влади пролунало чимало звинувачень в утисках незалежних ЗМІ. А напередодні приїзду учасників до Києва канал ТВі звернувся до них із закликом бойкотувати захід.

Чи вплине це на якість діалогу та сприйняття країни, адже для нас це ще й унікальна можливість донести до західних колег адекватну інформацію про ситуацію у країні, «День» запитав в Олексія ПОГОРЄЛОВА, генерального директора Української асоціації видавців преси, яка є співорганізатором заходів.

— Усе те, що заявляють публічно — відповідально чи безвідповідально, завжди впливає. Адже ми всі живемо у світі технологій та інформації. Тому кожна така заява має свій вплив, а саме: імідж України за кордоном, зокрема в іноземних медіа, не є позитивним. Зрозуміло, що це негативно позначається на становищі держави на міжнародному ринку. Безумовно, це вплине на конгрес: будуть запитання у відриві — виключно через утиски свободи слова і без прив’язки до індустрії, що є для нас усіх негативним, адже не можна розглядати одне без іншого. Звичайно, питання щодо свободи слова в Україні могли б розглядатися швидше. Прокуратура мала б реагувати оперативніше, а журналісти — виконувати свою роботу якісніше. Але ми всі разом можемо докласти зусиль, щоб цю ситуацію виправляти, якщо не будемо просто жалітися. Якщо подумаємо, як зробити так, щоб влада вважала медіа індустрією, а не рупором. Цьому сприятиме і 64-й Всесвітній конгрес преси та 19-й Всесвітній форум редакторів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати