Перейти до основного вмісту

MЕДIА-НОВИНИ

14 листопада, 00:00

Українські казкарі та мультиплікатори працюють над новим анімаційним телепроектом «Моя країна – Україна»

У середу під час презентації Року Марії Приймаченко в Україні відомий казкар Сашко Лірник «по секрету» зізнався «Дню», що наразі він працює над сценаріями до анімаційного проекту під загальною назвою «Моя країна — Україна». За словами казкаря, цей серіал створюватиметься на замовлення Міністерства культури і туризму України, його складатимуть 26 коротких (3—4 хвилини) мультфільми про різні міста і села України. «Це буде щось на зразок заставок, — каже Сашко. — Такий культурологічний проект». В одній із «серій» про Луганськ буде, зокрема, використано образи, навіяні творчістю Марії Примаченко, яку Сашко Лірник вважає дуже близькою до власної «казкової» творчості.

Він також повідомив, що якраз у середу робота над проектом була запущена. Безпосередньо анімацією доручено займатися відомому українському мультиплікатору Степану Ковалю (автору легендарного мультфільму «Йшов трамвай №9»). Степан Коваль інформацію Лірника Сашка «Дню» підтвердив, додавши, що сценарій і концепція проекту ще повністю не розроблені. «Складно пригадати, чия це була ідея та ініціатива. Міністерство культури поставило завдання створити щось про Україну, режисери почали шукати теми. Потім я помітив Сашка з його казками, і він відгукнувся на пропозицію працювати над проектом. Виникла ідея створити анімаційний серіал. Ми не ставимо завдання розповісти про всі регіони України. Тому може бути, наприклад, дві серії про Луганськ і жодної про містечко під Сумами. Це просто цікаві історії про Україну. Важливо, щоб цю кількість серій міністерство змогло профінансувати. Звісно, ми будемо намагатися охопити і захід, і схід, і південь, і північ. Темою серії може бути будь-що — історія про місто, про людей, сучасність й навіть казки. Це своєрідний мікс. У нас немає чіткої лінії».

Над першими п’ятьма серіями будуть працювати режисери: Євген Альохін, Максим Міленко, Наталія Скрябіна, Андрій Слісаревський, Катерина Чепик. Хто буде працювати надалі — поки що невідомо. «Ми хочемо долучити молодих режисерів, щоб підняти нашу українську анімацію. Адже інших великих українських проектів нема, тому це гарний шанс виховати молодих українських аніматорів», — вважає Коваль.

Зйомки проекту, за словами Степана, почнуться вже після Нового року, коли будуть продумані всі деталі. Наразі ніяких домовленостей із каналами щодо трансляції заставок, за інформацією мультиплікатора, немає. «Це вже справа продюсера — Міністерства культури. Та й самих каналів», — коментує він.

Кабмін підпише угоду з керівниками ЗМI

про моральність у ЗМIУряд за пропозицією Національної ради з телебачення та радіомовлення й Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі ініціює підписання громадського договору про захист моралі в інформаційному просторі України з керівниками засобів масової інформації. Про це повідомляє УНІАН.

Таку пропозицію було схвалено на спільному засіданні Національної ради з телебачення і радіомовлення та Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

«Тенденція до зниження загального морально-етичного рівня вітчизняного теле- та радіопродукту очевидна. Через телебачення й радіо все частіше розповсюджуються матеріали, які здійснюють замах на релігійні святині, державну символіку, принижують національну гідність народу та особи, культивують дух нетерпимості, жорстокості, пропагують ксенофобію, спотворюють вітчизняну історію і нехтують духовними досягненнями попередніх поколінь українців», — сказав віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник.

Віце-прем’єр-міністр вважає необхідним посилити координацію органів державної влади в галузі суспільної моралі. Водночас, на його думку, не слід захоплюватися репресивними механізмами в цій сфері.

«Єдиним правовим механізмом, на мій погляд, може бути діалог між державними інституціями і суб’єктами інформаційної політики. Результатом такого діалогу має стати вироблення механізму саморегуляції», — додав він.

Учасники засідання сьогодні ухвалили рішення про створення спеціальної робочої групи з підготовки громадського договору, в якому буде чітко виписано, за словами Васюника, «всі писані й неписані правила». Попередній варіант угоди буде запропонований медіа для громадського обговорення.

Telegraaf Media Group залишить український ринок

Нідерландська видавнича компанія Telegraaf Media Group збирається продати всі активи, якими володіє в Україні, повідомляє «Телекритика» з посиланням на «КоммерсантЪ». Про це повідомила гендиректор Telegraaf Media Group Ukraine Йоша Зійлстра. Раніше було відомо, що група продає українські медіа-активи, проте не повідомлялося, чи йдеться про повний вихід із ринку.

За словами керівника українського представництва групи, переговори ведуться з десятьма українськими та міжнародними компаніями. Причиною рішення позбутись активів в Україні є зміна стратегії компанії та недостатня прибутковість тутешніх проектів. «Метою групи є збільшення прибутковості. Ми продаємо всі компанії, прибутковість яких не сягає 15%», — сказала вона. В Україні група видає газету «Обзор», журнали What’s on, «Мастер», «Домус Дизайн», «Любимая», Glance, «Панорама», «Гид»; володіє сайтами Emarket.ua, Whatson-kiev.com і Obzor.ua.. TMG готова продавати проекти як портфельно, так і окремо. Також буде продано сім журналів у Нідерландах і декілька у Швеції.

Інтернет-активи компанії в Україні, за словами пані Зійлстри, вже продано міжнародній компанії, яку поки що не називають.

Презентація провокаційного фільму знову зірвалася

У середу в готелі Hyatt Regency Kyiv утретє зірвалася прем’єра російського документального фільму «Війна 08.08.08. Мистецтво зради», що оповідає про нібито постачання в Грузію української військової техніки. На день раніше СБУ розповсюдила офіційну заяву, в якій зазначалося, що в основі фільму «Війна 08.08.08. Мистецтво зради» «покладені неправдиві думки російського інтернет-видання Russia.ru про начебто участь громадян України в російсько-грузинському конфлікті, що були сфабриковані правоохоронними органами й спецслужбами РФ». Про це повідомляє «Комерсант-Україна».

На презентації також планувалося оповістити попередні результати роботи тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо розслідування фактів поставок до Грузії української військової техніки. Захід, організатором якого виступило посольство Росії, не відбувся у зв’язку з відмовою адміністрації готелю в оренді зали після повідомлення СБУ про те, що прем’єра може бути атакована «праворадикалами». Подія також ознаменувалася «зникненням переносного екрана», спеціально доставленого в хол готелю після відмови адміністрації надати залу для демонстрації фільму. На імпровізованому брифінгу голова згаданої комісії Валерій Коновалюк повідомив також, що СБУ вручили йому повістку на допит стосовно кримінальних справ, порушених за фактами витоку секретної інформації, яка є державною таємницею. На презентацію прибув і Надзвичайний та Повноважний Посол Російської Федерації Віктор Черномирдін, якому побачити фільм також не вдалося. Пізніше Валерій Коновалюк пообіцяв, що в п’ятницю фільм покажуть у Верховній Раді.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати