Медіа-новини
«Вечір із Миколою Княжицьким»
У четвер, 17 лютого, о 21.00 на ТВі — перший випуск двогодинного ток-шоу з генеральним директором каналу.
Програма «Вечір з Миколою Княжицьким» зосередить свою увагу на подіях, що відбувалися в країні минулого тижня. Причому творці програми — колектив новин ТВі — намагатимуться не концентрувати увагу виключно на політиці, а звертатимуться і до таких тем, як музика, культура та спорт. У студійній дискусії братиме участь близько шести гостей. До розмови запрошуватимуть не лише політиків чи журналістів, а й звичайних людей, які стали ньюзмейкерами тижня — висловили актуальну для України думку з того чи іншого приводу, написали цікавий блог. У ток-шоу, окрім дискусії, будуть і сюжети, і включення, й інфографіка. Ток-шоу Миколи Княжицького виходитиме в ефірі ТВі щочетверга.
Мільйон на ЗМIНа висвітлення власної діяльності міська влада Черкас виділила суму з шістьма нулями
Цього року на підтримку та висвітлення в ЗМІ діяльності міської влади в Черкасах з бюджету буде виділено 1 млн. 30 тисяч гривень. Такі цифру під час громадського обговорення доцільності створення комунального інформаційного холдингу озвучила заступниця міського голови Черкас Любов Майборода. За її словами, з обласного бюджету ця стаття видатків значно менша — 600 тисяч гривень, але там ідеться про висвітлення роботи обласної влади в двох комунальних газетах та на телерадіокомпанії. «А в міському бюджеті Черкас передбачено понад мільйон гривень: на радіо й телебачення — 70 тисяч, а на інші ЗМІ — 930 тисяч гривень», — повідомила Любов Майборода. «Інші ЗМІ» — це газета «Місто», журнал «Живи в Черкасах» та інтернет-телебачення (створення якого тільки планується) для прямих трансляцій сесій міськради. При цьому, як зауважила заступниця мера, міська влада істотно скоротила витрати на харчування хворих у лікарнях та на придбання медикаментів для дітей у школах (лише 37 тисяч гривень на всі школи).
У свою чергу, депутатка міської ради Марина Волошенко зауважує, що із суми в 1 мільйон гривень 300 тисяч буде витрачено на публікацію офіційних документів міської ради, 180 тисяч — на висвітлення діяльності депутатів, 76 тисяч — на соціальну рекламу. А 223 тисячі гривень — це кредиторський борг минулого року.Також вона розповіла про муніципальний інтернет-телеканал, який має запрацювати до кінця цього року. Він транслюватиме усі засідання сесій міської ради, засідання виконавчого комітету, комісій та інші заходи. Суму коштів, передбачених у міському бюджеті на цей канал, було зменшено вдвічі — до 100 тисяч гривень. Ці кошти буде витрачено на ремонт приміщення. Депутат підкреслила, що в створенні інтернет-телебачення мають бути зацікавлені всі політичні партії, адже завдяки йому громада буде дізнаватися про діяльність депутатів, про їх голосування на сесіях міської ради. «Це не буде комерційним телебаченням«», — запевнила Марина Волошенко.
У той же час, у місті триває обговорення доцільності створення комунального інформаційного холдингу. Громадськість незадоволена, вона впевнена, що мер прагне бути своєрідним «інформаційним магнатом» і розповсюджувати вплив на городян за допомогою ЗМІ. Сам Сергій Одарич будь-які закиди спростовує і навіть веде заочну полеміку із журналістами в своєму інтернет-щоденнику.
«Журналісти звинувачують мера в створенні медіа-ресурсу, — пише він. — Насправді, увесь цей ресурс практично є. Існує газета «Місто», інтернет-портал, журнал «Живи в Черкасах». Додасться лише інтернет-телебачення. Але воно вже наполовину існує. В локальній мережі міськвиконкому ви вже можете дивитися засідання виконкому, міської ради тощо. Об’єднання цих ресурсів у одне комунальне підприємство дозволить зменшити навантаження на бюджет, оскільки частина видатків буде перекриватися прибутком журналу «Живи в Черкасах» — єдиного нині прибуткового проекту. Ще один аргумент журналістської спільноти: «А хіба ми, журналісти, погано висвітлюємо життя міста й діяльність мерії? Для чого владі свій ЗМІ?» «Не скажу, що погано, але надто однобічно», — закинув камінчик у город місцевої журналістської братії мер, наче саме він має право на остаточне судження щодо одно- чи багатобічності ЗМІ.
Тим часом журналісти вивчають проект програми соціально-економічного розвитку. Там можна знайти інформацію про цікаві видатки. Зокрема, в той час, як Сергій Одарич неодноразово заявляв про те, що в бюджеті не вистачає коштів на виплату зарплат лікарям і вчителям, кошти на ремонт у приміщенні міськвиконкому вартістю понад 500 тисяч гривень є. Так само, як і на те, щоб приладнати шпиль до будівлі цього ж таки міськвиконкому (проект реконструкції коштує 170 тисяч), а також на символи мерської влади — пернач і бляху з гербом Черкас за 100 тисяч (ця забаганка поки що залишилася тільки на папері). Про ці факти поки що й словом не обмовилися ні прес-служба міськвиконкому, ні комунальна газета «Місто», які утримуються за бюджетні кошти для того, щоб інформувати городян про діяльність влади...
Випуск газети №:
№24, (2011)Рубрика
Медіа