Мультики з прифронтової зони
Чому Олена та Сергій Тученки із Лисичанська взялися за створення дитячої анімації українською
Сергій Тученко раніше не міг уявити, що в його рідному Лисичанську їздитимуть танки й лунатимуть постріли. Чотири роки тому він вперше став батьком. Його дружина Олена мусила неодноразово ховатися з малятком від пострілів під час звільнення Лисичанська. Вони вдячні українським воїнам, котрі подарували місту спокій, визволивши його. Маленький син родини Тученків Максим підростав, почав з цікавістю пізнавати світ. І якось Сергій та Олена вирішили пошукати йому українські мультики. А їх виявилося не так багато, як би хотілося. «Максимко росте допитливим, щодня ставить безліч запитань. Та коли заходилися шукати пізнавальні мультфільми для сина українською мовою, виявилося, що їх замало. Так виникла ідея створити власні. І перший сюжет був таким: тато намалював трактор, що віз цифри, які ми саме вивчали. Далі був сюжет про добрих тварин, потім — про різні види транспорту, продемонстрували звуки сирени «швидкої», пожежної машини, дзвінок трамвая, гуркіт поїзда й літака. Одним словом, сюжети і казочки множилися», — розповідає Сергій Тученко.
Він за фахом — енергетик, Олена — економіст. Анімаційні програми зі створення мультфільмів опанували самотужки. Озвучувала текст — дружина. А син допомагав креативними ідеями. «Ми зробили орієнтовно 40 мультиків. Ми робимо патріотичні мультики про державні символи, про різні частини країни, пізнавальні — про літери, цифри, машинки. Звісно, потрібно вдосконалювати наш контент, і ми потихеньку далі розвиваємо це захопливе ремесло», — додає пан Сергій. Усі мультики родина розмістила на власному Youtube-каналі й об’єднала їх образом «Хмаринка», яка розповідає дітям казки.
Чому саме така назва? «Це все від нашого прізвища. Якщо його перекласти українською, вийде, що наш Максимко — хмаринка», — каже Сергій. Олена та Сергій намагаються виховати сина патріотом і навчити змалечку розмовляти українською. На противагу тому, що зараз у Лисичанську нею спілкуються дуже мало людей.
Сергій Тученко також вирішив допомогти військовим за допомогою цього ж дитячого каналу «Хмаринка». Він просить українців переглянути мультиплікаційні відео, витративши на це десять хвилин свого часу. А всі зібрані кошти від перегляду мультиків планує передати військовим. «Практично чотири долари ми отримуємо за 10 тис. переглядів. Ми хочемо ці кошти передати нашим воїнам. Однак ця сума ще занадто мала», — коментує Сергій. Проте творча родина не опускає рук і далі працює над удосконаленням дитячого каналу «Хмаринка» у прифронтовій зоні.