Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Національні дебати чи... монологи?

Зураб АЛАСАНІЯ: «Треба змінювати політичну культуру»
06 листопада, 12:30
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Напередодні другого туру місцевих виборів телеканал UA:ПЕРШИЙ, який от-от має стати суспільним, оголосив про свою ініціативу — теледебати у прямому ефірі між двома політиками, які 15 листопада змагатимуться за крісло мера у другому турі. Були обрані чотири міста: Київ, Львів, Одеса, Харків, — проте у двох останніх вибори пройшли в один тур і канал разом з партнерами (фундацією «Суспільність» та міжнародною громадською організацією «Інтерньюз-Україна») швидко переорієнтувалися на Дніпропетровськ та Миколаїв. Усе було готово до дебатів — окрім політиків.

Уже зараз виглядає так, що власне дебатів із двома кандидатами не відбудеться ніде, крім Львову. У Дніпропетровську на дебати не прийшов Олександр Вілкул («Опозиційний блок»), мотивуючи це тим, що вже сходив на якісь свої дебати на «11 каналі» (місцевий телеканал). У Миколаєві на дебати не з’явився Ігор Дятлов («Опозиційний блок»), у якого тепер у другому турі з’явився справжній, а не фіктивний супротивник. А без п’яти хвилин мер столиці «заховався» за прес-секретарем. «Віталій Кличко не має наміру використовувати дебати для піару і не дозволить комусь піаритися на його тлі», — цитують Оксану Зинов’єву «Українські новини». Можна багато говорити про те, є що сказати цим людям чи нема чого, що вони сподіваються на свій стабільний електорат чи бояться показати себе невправними ораторами. Що вони займаються іншими справами, зрештою, поки в країні загострюється політична ситуація. Але все це свідчить уже на цьому етапі про одне — такі мери воліють не виходити зі своєї зони комфорту, працювати з паперами, корпораціями, але не з містянами. А якщо бути чесним до кінця, то варто зазначити, що тих дискусій, які проводяться сьогодні у чотирьох центральних університетах у цих містах, в студентському середовищі (нова фішка дебатів) кандидатам, якщо вони знають хоч щось про своє місто, не варто боятися. Форсований темп відповідей — всього одна хвилина — і несміливе студентське середовище з обтічними питаннями, яке потім за кадром все одно скаже, що «нічого нового не дізналося» (бо не запитували?) — це не страшно. UA:ПЕРШИЙ бачив і хотів побудувати ідеальну модель рівних сил — розумних запитань і якщо не чесних, то хоча б просто відповідей зацікавлених у перемозі політиків. На жаль, його підвели обидві сторони.

Досить емоційно відреагував на таке нехтування загальнонаціональною медіа-платформою генеральний директор НТКУ. На своїй «Фейсбук»-сторінці Зураб Аласанія написав: «Дехто з політиків думає, що це потрібно тільки UA:ПЕРШОМУ. Дехто — що це не потрібно взагалі нікому. Дорогенькі, не зрозумієте, що час змінювати політичну культуру, в тому числі й у навичках обов’язкового діалогу з виборцем і з конкурентами — станете не потрібні самі». Можливо, Віталій Кличко іще передумає, адже офіційної відмови від участі у теледебатах від нього не надходило. Принаймні, у нього є шанс показати, що у столиці працюватиме не все та ж «стара гвардія».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати