Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Олексій МУСТАФІН: «Вибаглива публіка на те й вибаглива...»

20 січня, 00:00

Новини про зміни в керівництві провідних українських телеканалів останнім часом за своєю інтенсивністю поступаються хіба що новинам про україно-російський газовий конфлікт. Так, як вже повідомляв «День» (див. №4 за 19.01.06), днями керівникам підрозділів телеканалу «Інтер» було представлено нового голову правління «Української незалежної ТБ-корпорації» Сергія Старицького, який змінив на цій посаді Влада Ряшина. Щодо самого Влада Ряшина, в інтернеті з’являлися чутки про його можливе призначення на керівну посаду на телеканал «1+1». Щоправда, на запитання, чи надходили до пана Ряшина подібні пропозиції, він відповів негативно. Хоча й не став заперечувати ці чутки.

Ще одне з помітних призначень пов’язане з ім’ям Олексія Мустафіна, який донедавна опікувався інформаційним мовленням «Інтера». Тепер він — заступник голови правління з інформаційного мовлення телеканалу СТБ. «День» запропонував Олексію Мустафіну відповісти на декілька запитань щодо його призначення.

— СТБ та «Інтер» — усе- таки телеканали різних вагових категорій та орієнтуються на різні глядацькі аудиторії. Наскільки цікавим із огляду на це є для вас новий досвід роботи?

— Якби мені не було цікаво, я б не пристав на цю пропозицію. Дійсно, це трохи інша сфера. СТБ — нішевий канал, який виробляє дещо інший продукт. Тоді як загальнонаціональний канал, такий, як «Інтер», повинен орієнтуватися на якнайширшу аудиторію, виробляючи, так би мовити, інформаційний «фаст-фуд». А на СТБ можна виготовити продукт для більш вибагливої, освіченої, підготовленої, розумної публіки. В принципі, ще з моменту створення телеканалу СТБ завжди відрізнявся від інших, орієнтуючись на «свою» аудиторію. Мені здається, що для мене як для телевізійника-інформаційника, ця робота буде цікавою.

— Як ви збираєтеся піднімати рейтинги каналу?

— Ми не будемо конкурувати з загальнонаціональними каналами — ні з «Інтером», ні з «1+1». Ми не намагаємося зайняти їхню нішу. У нас самих є ще дуже великий потенціал для розвитку. Рейтинги залежать від того, що саме ми запропонуємо власному глядачеві.

— Які зміни відбуватимуться в інформаційному мовленні СТБ після вашого призначення на нову посаду?

— Поки що зарано про це говорити, оскільки я тільки входжу в курс справ. Свої пропозиції з приводу змін в інформаційному мовленні я зможу висловити лише тоді, коли зрозумію, якими ресурсами володіє телеканал, як він функціонує і тощо. Адже поки я не вважаю, що можна приходити «зі сторони» і стверджувати, що я достеменно знаю, як слід робити те чи інше. Перш за все я хотів би покластися на досвід тих людей і на ті ресурси, які є на телеканалі.

— На «Інтері» ви займалися не лише інформаційним менеджментом, але й були ведучим авторської програми «Післязавтра». Чи можна буде побачити вас у ролі ведучого на СТБ?

— Я не ставлю перед собою цілі з’явитися на екрані. Перш за все, я прийшов на СТБ як телевізійний менеджер. Якщо в процесі роботи з’являться якісь цікаві пропозиції, які вимагатимуть моєї присутності в кадрі, я думаю, що я їх розгляну, вивчу і обговорю з людьми, які працюють на СТБ. Але для мене головне — якість продукту, незалежно від того, чи є Олексій Мустафін в кадрі чи немає.

— Але у будь-якому разі, якщо ви з’явитесь у кадрі, то це буде, напевно, програма політична?

— Насправді, коли я говорив про нішу і про те, як повинно розвиватись інформаційне мовлення СТБ, я не мав на увазі тільки політику. Вибаглива публіка на те й вибаглива, щоб потребувати не тільки політичної інформації. А й новин із суспільного життя, культури, економіки тощо. Мені здається, що в нас часто роблять помилку, вважаючи, що «просунута» аудиторія — це політизована аудиторія.

— Дещо важко уявити собі Олексія Мустафіна — ведучого програми про культуру...

— Я взагалі не розглядаю зараз можливість ведення будь-якої програми. Але, з іншого боку, прикро, що ми не уявляємо собі якісного підхіду журналістів до теми культури. Багато проблем, що існують у нас і в політиці, і в економіці, і в суспільному житті якраз пов’язані саме із таким неправильним ставленням журналістів до них.

— Чому, на відміну від попередніх парламентських виборів, під час нових виборів у Верховну Раду ваше ім’я не фігурує в партійних списках?

— Мені пропонували балотуватись. Але я подумав, поговорив з людьми і вирішив, що цього разу варто було б утриматись. Тим паче, що цього року як ніколи багато журналістів балотується. І, я думаю, що журналістів і без мене в парламенті вистачить. Але я підкреслюю, що не розривав стосунків із партією, заступником голови якої я є (СДПУ(О). — Ред.).

— Чи були у керівників СТБ якісь вимоги та обмеження, пов’язані з вашою партійною приналежністю, через яку раніше, під час роботи на «Інтері», на вашу адресу лунало чимало нарікань?

— Ніяких обмежень, пов’язаних з моєю партійною приналежністю, не було. В нашій країні, яка претендує на звання демократичної, заборони на професію не існує. Єдине, що було обумовлено, і я з цим погоджуюсь, це те, що мої політичні вподобання не повинні впливати на якість менеджерської та журналістської роботи.

— Як ви тепер ставитеся і що думаєте про активну участь відомих журналістів і топ-менеджерів телеканалів у парламентських виборах?

— Прекрасно. Вважаю, що це правильна тенденція. Багато проблем у засобах масової інформації в Україні пов’язані з тим, що закони, які регулюють цю сферу, є недосконалими. А з появою в вищому законодавчому органі журналістів ці проблеми можуть бути вирішені ними самостійно.

— Коли можна буде побачити перші зміни в інформаційному мовленні СТБ?

— Я маю надію, що зміни відбудуться досить швидко. В будь-якому разі я саме на це й налаштований.

ДО РЕЧІ

Ганна ШЕРМАН, «Профіль», для www.pravda.com.ua (фрагменти з тексту)

15 січня офіційно минув термін повноважень Влада Ряшина як голови правління телеканалу «Інтер». А з 1 лютого він, можливо, очолить холдинг компанії СМЕ в Україні. У перші ж дні нового року спочатку в інтернеті, а потім і в друкованих ЗМІ, на правах непідтверджених чуток, стали з’являтися повідомлення про те, що вже з 1 лютого новим місцем роботи родоначальника українських новорічних мюзиклів стане «Студія «1+1».

Як стало відомо «Профілю» з джерел, наближених до керівництва «плюсів», переговори Ряшина з акціонерами «1+1» дійсно мали місце.

Однак ініціатором переговорів був аж ніяк не Олександр Роднянський, а керівництво корпорації СМЕ, що, крім 60% акцій «1+1», з листопаду минулого року належать ще два українських телеканали — «Гравіс» і «7 канал».

Зважаючи на все, Влад Ряшин одержав пропозицію очолити компанію «ЮМС», на яку зареєстровані українські медіа-активи СМЕ.

Очевидно, що збільшена медіа-власність вимагає адекватного менеджменту, реалізовувати який буде вже не Олександр Роднянський.

Дотепер діяльність корпорації СМЕ на українському медіа-ринку була пов’язана в основному з Роднянським і «Студією «1+1». Розширення українських інтересів корпорації відбувалося паралельно з розширенням російських інтересів Роднянського.

Залишаючись головою ради директорів і співвласником телекомпанії «1+1», Олександр Роднянський є президентом компанії «СТС Медіа» і генеральним директором російських телеканалів СТС і «Домашній».

І хоча, за заявами самого Олександра Юхимовича, конфлікту інтересів у цій ситуації немає, варто взяти до уваги, що, як і СМЕ, «СТС Медіа» є міжнародною корпорацією американського походження.

Якщо керівництво СМЕ здійснить намір призначити Влада Ряшина керуючим своєю українською медіа-власністю, то цілком імовірно, що останній реалізує на базі «1+1» з успіхом відпрацьовану на «Інтері» схему обслуговування російського РТР.

Парадоксальність ситуації полягає і в тому, що так само, як Хорошковський на «Інтері», СМЕ у відношенні «1+1» зацікавлена не стільки в розвитку телеканалу, скільки в контролі над його доходами і витратами, про що, до речі, говорять представники нинішнього менеджменту і «Інтера», і «плюсів».

Крім того, наявність біля керма холдингу самостійного дієздатного телеменеджера, яким Ряшин, поза сумнівами, є, автоматично вимагає кадрових жертв у нинішньому керівництві «1+1».

Тобто, зважаючи на все, етап багаторічного партнерства Лаудер-Роднянський підходить до кінця. Цікаво й інше: чи стане для Олександра Роднянського ймовірний продаж «плюсів» «прощанням з Україною», або, що цілком прогнозовано, у нього вистачить грошей і амбіцій на купівлю пари- трійки нових українських телеканалів.

Олександр РОДНЯНСЬКИЙ, почесний президент телеканалу «Студія «1+1»:

— У ЗМІ фігурує непідтверджена інформація про те, що Владу Ряшину запропоновано чи то очолити «1+1», чи то холдинг, що формує СМЕ в Україні...

— Очолити «1+1» без розмов з нами неможливо. Це навіть не обговорюється. Більш того, за існуючим договором, номінація гендиректора — наша прерогатива. Це що стосується каналу «1+1».

Якщо ж мова йде про представництво СМЕ в Україні, про керівництво тими активами, якими вони володіють у країні, то, безумовно, пан Ряшин досить компетентний менеджер, щоб такого роду переговори могли мати місце після його відходу з «Інтера».

Я як керівник «СТС Медіа» також зустрічався з ним неодноразово. І, запевняю вас, він зустрічався з дуже багатьма людьми.

— Хто стане генеральним продюсером «1+1» після обрання Ольги Герасим’юк у парламент?

— В Україні сьогодні я не бачу реальних претендентів, крім неї.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати