ОПИТУВАННЯ «Дня»
— Чи можуть, на ваш погляд, нині молоді телевізійники внести в наш інформаційний простір свіже дихання нових ідей, нових рішень, нового бачення можливостей ТБ? Чи можлива, на вашу думку, у найближчий час експансія молодих у телевізійному просторі, подібна до тієї, яку ми спостерігали п’ять років тому?
В’ячеслав ПІХОВШЕК, ведучий програми «Епіцентр», керівник «ТСН» (канал«1+1»):
— Я розділив би поняття молодих телевізійників. Якщо виходити з позиції нових адміністраторів від журналістики, які з’явилися у цьому році, і збираються вчити молодих журналістів, телевізійних журналістів, маніпулюванню громадською думкою, то молодь такого типу, я сказав би — в українському телебаченні вже присутня. Ці молоді, я сказав би, навіть, юні телевізійники і телевізійниці абсолютно без розуміння моральних бар’єрів у нас уже з’явилися.
Якщо ж говорити про прихід молодих у позитивному сенсі, то мене насправді турбує, що і в газетній журналістиці, і в телевізійній журналістиці починає складатися певна номенклатура журналістських кадрів, і молоді дуже важко прорватися. Реально не існує готових місточків. Але, мабуть, потрібно їх створювати самим. Якщо ми подивимось, наприклад, на російське телебачення, то побачим, як конкурують журналісти різних поколінь. Скажімо, покоління Кондрашова, воно просто змушене дико працювати, щоб виграти конкуренцію у молодих. У нас поки що це не так явно виявлено, але на рівень авторських програм люди вже можуть підійматися. Через роботу у новинних блоках, наприклад, зовсім недавно вийшов «Особливий погляд» журналіста ТСН Олександра Шовка. Саме такі молоді телевізійники й дадуть нові поштовхи, і, головне, вони вже трохи варилися в телевізійній кухні, знають, як реалізовувати свої творчі наміри та бажання. А щодо сил, які прийдуть iззовні... Я не знаю жодного продюсера, який журналістові, що ніколи не працював як репортер, наприклад, або просто як спецкор, взяв і довірив би авторську програму. Це просто нелогічно, тому що людина має на чомусь себе показати. І я не можу сказати, що зараз, поставивши за мету підтягнути до певної міри трохи свіжої крові в ТСН, завжди знахожу те, що шукаю, — виявляється, не так багато молодих людей, які прагнуть побачити журналістику в собі, аніж себе в журналістиці. Вони приходять з такими авторськими проектами, що я б це авторство швидше взяв би в лапки. Частіше це впадання в будь- який астрал, це повна езотерія, те, що зрозуміле тільки їм, ну, може, ще колу їхніх друзів, але не те, що буде забезпечувати нам стабільний інтерес людей.
Продовження теми читайте у наступних випусках «Дня»
Випуск газети №:
№79, (2000)Рубрика
Медіа