Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Орієнтир – на «позитив»

Голова правління «Інтеру» Єгор БЕНКЕНДОРФ розповів «Дню» про нові проекти телеканалу, ставку на якісну документалістику і тематику власних серіалів
12 лютого, 11:40
ЄГОР БЕНКЕНДОРФ

Відомий український сценарист, режисер, продюсер, телеменеджер, голова правління телеканалу «Інтер» Єгор БЕНКЕНДОРФ у неділю, 14 лютого, відзначає свій день народження. Його як продюсера кількох десятків телевізійних художніх фільмів і понад 25 документальних стрічок, керівника багатьох міжнародних телемостів називають одним із найуспішніших телевізійних менеджерів країни.

Цікаво, що практично одразу після дня народження керівника «Інтеру» телеканал випускає в ефір багатосерійний фільм власного виробництва «Запитайте в осені» і вже наступного тижня — чотири прем’єри власних проектів.

Про творчі плани на рік, документальне кіно та художні серіали українського виробництва, які відзняв і продовжує знімати телеканал, «День» і поспілкувався з іменинником, привітавши його зі святом.

— 7 лютого на телеканалі «Інтер» відбулася прем’єра документального фільму власного виробництва «Олег Антонов — людина неба». Стрічка, присвячена 110-річчю з дня народження геніального авіаконструктора, зібрала біля екранів близько 2,2 мільйона телеглядачів. Чи плануєте в ефірній сітці збільшити частку контенту такого рівня?

— «Інтер» — телеканал спеціальних подій. Ми завжди звертаємо увагу на важливі дати, які є значущими для багатьох людей. Ба більше, якщо говорити про українське телебачення загалом, про ці дати лише на «Інтері» й пам’ятають. Документальні фільми «Амосов. Століття», «Богдан Ступка. Забудьте слово «смерть», «Квітка. Голос у єдиному екземплярі» знайшли відгук у глядацьких серцях, що підтверджує високі рейтинги телеперегляду. Тому 2016 року ми також зніматимемо сюжети, спецпроекти, фільми про наших славетних співвітчизників. Розповідати глядачам цікаві історії з їхнього життя, нагадувати про їхні досягнення. Ми не могли оминути увагою 110 річницю від дня народження легендарного авіаконструктора Олега Костянтиновича Антонова. Ми й надалі зніматимемо фільми про знакових людей.

— У понеділок, 15 лютого, о 21.00 на телеканалі «Інтер» стартує прем’єра 60-серійной мелодрами «Запитайте в осені». Чи означає це, що канал прагне до істотного збільшення частки продукції власного виробництва? На які прем’єри глядачі можуть чекати цього сезону?

— Торік у нас дуже успішно пройшла «Гречанка», створена на замовлення телеканалу «Інтер». Мелодрама «Заради кохання я все зможу» стала найкращим серіалом сезону осінь-зима 2015. А дням, справді, стартує ще один серіал власного виробництва — 60-серійна мелодрама «Запитайте в осені». Це гарна, добра історія. У нашому житті зараз вельми бракує позитивних емоцій, кохання, надії, прагнення не зупинятися в досягненні своєї мрії — серіал саме про це. До речі, наступного тижня, з 15 до 21 лютого, на «Інтері» одразу чотири прем’єри. Два нових серіали — власного виробництва «Запитайте в осені» і знаменита американська ретродрама з Ольгою Куриленко «Місто мрії». А ще прем’єри нових проектів — «Орел і Решка. Шопінг» і «Орел і Решка. Кругосвітка». Наперед не розповідатиму подробиць, але на наших глядачів чекає багато приємних сюрпризів.

— У березні минає рік після законного обмеження у використанні російських фільмів, вироблених після 2014 року. Про які перші результати можна говорити за підсумками річниці?

— Я вважаю, що заборони завжди шкідливі. Через запровадження обмежень багато гарних фільмів підпали під заборону. Це абсурд, коли перед Новим роком забороняється фільм «Іронія долі, чи З легкою парою!», що є, по суті, атрибутом самого свята. Люди тепер не можуть переглянути «Кавказьку полонянку», «Сімнадцять миттєвостей весни», «Летять журавлі». Фільми, що увійшли до Золотого фонду кіно! Гарвард називає «Летять журавлі» фільмом, обов’язковим для перегляду, а в Україні його забороняють. Що це? Це неправильно. Так само, як і забороняти викладання російського мистецтва в деяких українських вишах.

З яким настроєм і планами зустрічаєте день народження?

— Знаєте, в дитинстві я завжди чекав на день народження, це був час безмежної радості і веселощів, дивовижних подарунків. Останніми роками з’явився легкий смуток... Ти стаєш старшим, відходять дорогі люди, зникають ілюзії. На мій погляд, головне — завжди пам’ятати, що не можна зневірятися, не можна опускати руки. Адже є близькі й рідні — мама, дружина, діти, друзі, яких я дуже люблю, ціную і поважаю. Тому треба любити, не втрачати оптимізму і знаходити приводи радіти життю. А ще — продовжувати дивувати й дивуватися.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати