Перейти до основного вмісту

«Поміж драконів та зорельотів»

У Києві та Львові відбулися концерти симфонічних оркестрів, яки виконали музику з... відеоігор
17 жовтня, 16:15
МУЗИКУ ДЛЯ ГРИ THE WITCHER НАПИСАЛИ ПОЛЬСЬКІ КОМПОЗИТОРИ АДАМ СКОРУПА І ПАВЛО БЛАЖЧАК / ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА OBOI20.RU

Драконами, орками, гоблінами та іншими фантастичними істотами, від яких, ні багато ні мало, часто доводиться рятувати світ, сучасне покоління підлітків, котре грає у популярні відеоігри, не здивуєш. Віртуальний світ для чималої когорти українців давно став невід’ємною частиною реального життя. І хоча психологи продовжують говорити про шкоду для психіки людини від надмірного занурення у віртуальне життя, геймерів (людей, котрі активно грають у відеоігри) від цього не меншає. І комп’ютерний світ став для них свого роду культурним кодом.

Симфонічний оркестр Cantabile Orchestra разом із ансамблем старовинної та народної музики Kings & Beggars вирішили долучити армію «рятівників світу» до живої музики. Так народився проект Music of Virtual Worlds (серія концертів музики до відеоігор). Наразі оркестр дає концерти тільки у Києві та Львові.

— Музику для будь-якої якісної гри завжди записує симфонічний оркестр. Так з’явилася цікава ідея — музику від телевізорів та комп’ютерів перенести до зали. Аудиторія для такого концерту завжди знайдеться, — зауважив у коментарі «Дню» ведучий концерту, головний редактор порталу PlayUA Олекса МЕЛЬНИК. — Гадаю, це перспективний напрям нової культури. Вік гравців росте з плином часу. У Європі, наприклад, середньостатистичний геймер — людина 30—35 років. А в нас — 15—18 років. Це низький віковий поріг, і, як правило, молодь такого віку не завжди має фінансові можливості придбати квитки на концерт. На теренах СНД, Східної Європи, наскільки мені відомо, такого оркестру немає. Це дійсно оригінальний спосіб залучити молодь до музики.

За словами Олекси Мельника, перелік ігор, музику з яких варто зіграти на концерті, підказує сама ж спільнота в соціальних мережах. Але, звісно, є певні обмеження щодо складності відтворення побаченого й почутого в іграх.

Цікаво, що й самі концерти відбуваються у форматі гри. Присутні в залі виступають у ролі головного героя, розмірковуючи про те, яким лабіринтом краще піти до фіналу, тобто в якій послідовності прослухати музичні композиції. Треки анонсують короткими історіями про відеогру та її творців. А крім самих музикантів, на сцені у момент виконання композиції присутнім демонструють на встановлених екранах уривки з популярних ігор.

У столиці концерт відбувся 12 жовтня в Будинку освіти та культури, у Львові 28 вересня — у Палаці мистецтв. Цього разу на концертах звучала музика до популярних ігор Heroes of Might and Magic, Neverwinter Nights, World of Warcraft, Bard’s Tale, The Witcher, Stronghold, Dragon Age, Assassin’s Creed, Mass Effect, Bioshock Infinite, StarCraft, Dune та ін. Завершився концерт музикою з культової гри Super Mario, яку 1985 року випустила компанія Nintendo.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати