«Президентський» почин Дмитра Кисельова
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20030221/433-9-2.jpg)
Минулого тижня в ефірі телеканалу «Россия» ефектно стартувала нова програма «Ранкова розмова з Дмитром Кисельовим». Першим її гостем став Президент України Леонід Кучма (зі змістом бесіди читачі «Дня» можуть ознайомитися в №31 нашої газети). Замість так звичних реверансів у бік «північного сусіда» телеглядачі побачили досить жорстку позицію лідера нашої держави. Про враження від першого ефіру «Дню» розповідає автор програми Дмитро Кисельов.
— Вiтаємо вас з дебютом на телеканалі «Россия». Чи можна його розцінювати, як своєрідне продовження Року Росії в Україні — в тому плані, що на свій перший ефір ви запросили Леоніда Кучму?
— Мій вибір першого гостя програми був не випадковим. Я запросив Леоніда Даниловича з тієї причини, що він не дає телевізійних інтерв’ю в Україні. За весь час роботи тут мені не довелося інтерв’ювати його. Може, тому, що в Україні він зобов’язаний розмовляти українською, а я цю мову тільки розумію й читаю, але вільно нею не розмовляю. Він погодився дати це інтерв’ю для російського телебачення, де ми спілкувалися російською. Крім того, мені хотілося якимось чином представити свою улюблену країну у себе на батьківщині. І вважаю, що вона була представлена гідно. Президент виглядав набагато краще на російському телебаченні, ніж на українському. Я вважаю, що його телевізійний образ значно відрізняється від реального — в житті він дуже жива людина.
Я вважаю, що Україна дійсно дискримінується з боку Росії. І це рішення — політичне. Леонід Кучма розказав про відверті протиріччя між радісними рукостисканнями президентів і реальністю, з якою стикається Україна у відносинах з Росією. Щороку товарообіг між Україною і Росією падає на десятки відсотків. Запроваджується мито на широкий перелік товарів українського походження — це просто абсурд. Це інтерв’ю було певним відкриттям для російських телеглядачів.
— І якою була їхня реакція?
— Ніхто не чекав, що українсько-російські відносини — в такому стані. Звичайно, в російських ЗМІ культивується скептичне великодержавне ставлення до України. У моєму інтерв’ю такого не було. І це шокувало глядачів, що відповідало задуму програми.
— А як поставилися московські й київські колеги до вашого дебюту?
— Московські добре, оскільки вони й раніше часто запитували, коли я повернуся в Росію. Київські журналісти теж нормально. Адже раніше у мене теж був щотижневий проект у Росії на каналі ТВЦ. Це було однією з умов: при переїзді в Україну у мене залишається щотижнева програма в Росії.
— Яке місце займатиме у вашій програмі Україна?
— Більше, ніж вона займає зараз у російському ефірі. Я не хочу сказати, що програма буде повністю присвячена Україні, але дисбаланс у російському інформаційному полі щодо цього вона коригуватиме.