Сергій РЮПІН: «Серед усіх учасників дуже сильно виділяються дві пари...»
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20071109/4194-17-1_0.jpg)
У попередніх двох сезонах «Танців із зірками» були різні учасники, але одне журі, до якого звикли глядачі та яке звикло самі до танцюристів проекту. Можна сказати, що в цьому плані оцінки в результаті були дещо суб’єктивними. У нинішній же програмі каналу «1+1» за суддівським столом кожного ефіру збирається нове журі з різних країн. За винятком Григорія Чапкіса, який поки що засідає в кожній програмі. Щоправда, не впевнений, чи буде він і надалі в наступних випусках. У міжнародних суддів — свої підходи й критерії оцінок учасників шоу. І ще — досвід, бо всі вони — відомі та імениті персони в бальному світі. Наприклад, москвич Сергій Рюпін — чемпіон світу з латиноамериканського сиквею, чемпіон Росії серед професіоналів і фіналіст Блекпулу серед професіоналів із латиноамериканської програми.
— Для мене спочатку було трохи складно судити український проект «Танці iз зірками-3», хоч деякі пари до цього я бачив. У записі з першого й другого проектів. Коли я бував в Україні, то іноді дивився шоу, але не дуже багато. Буквально кілька програм. Але велику частину пар я знаю, бо вони — конкурсні танцюристи й ми бачимося на турнірах. Проте під час останнього ефіру, практично з місця в кар’єр, було складно відразу визначити якісь пари, кращі або гірші, бо треба було вмить оцінити і якість, і продукт, який дає пара. Можу сказати, що в даний момент вийшло так, що дві пари для мене дуже сильно виділяються. Щодо всього — і в якості танцю, і в певній підготовці ідеї шоу. Я гадаю, що за моїми оцінками було зрозуміло, які це дві пари — Наталії Могилевської і Лілії Підкопаєвої. Інші пари досить рівні, зі своїми мінусами й плюсами. Тому, на мій погляд, якщо нічого кардинально й драматично не зміниться, то гадаю, що саме ці дві пари боротимуться за вихід у фінал. Можливо, ще Папунаішвілі — Корольова, бо я бачив цю пару, коли вони брали участь у російському проекті. У них були дуже яскраві номери. На мій погляд, потрібно щось вигадувати, трохи дивувати глядачів, щоб заявити себе як лідерів.
— А стриптиз — це не дивно для бальних танців?
— А ви який стриптиз маєте на увазі? Я б не сказав, що танець Віталія Козловського був стриптизом. Це, швидше, був гумористичний підхід. Я вважаю, що повинні бути ідеї, які або дуже сильно зачіпляють душу, або дають таку бурю емоцій, що ти не можеш відірватися від пари. За великим рахунком, в однієї з названих пар були справжні емоції, підкріплені якістю, а в другої — достатній драматизм, також підкріплений певною якістю танцю. В інших же пар це іноді трошки не стикується з одного чи іншого боку. Тому можу дати пораду іншим парам: ще є шанс, ще є кілька програм до фіналу. Треба вигадувати щось таке, де насправді яскрава ідея була б добре втілена.
— Як ви оцінюєте загалом українські «Танці iз зірками» з погляду бального шоу? І щодо бальних танців, і щодо шоу?
— У мене не зовсім однозначна думка. Бо, з одного боку, я в будь-якому випадку радий, що ця програма взагалі існує. І в Росії, і в Україні, і в багатьох країнах Європи та світу. Бо вона дуже сильно популяризувала танець. Можу сказати, що танці показані красиво. У мене тут не виникає сумніву, як виглядає наш вид хореографії. У цьому плані я вважаю, що це великий-великий плюс. Я бачив різні проекти — американський, російський, англійський, деякі випуски італійського, український. Природно, усі проекти відрізняються. Знову-таки зазначу, не як пораду, а як побажання на майбутнє — в принципі, це була хороша ідея, зробити таке шоу чемпіонів. Але наступного разу, якщо буде якась ще серія, то потрібно шукати нові ідеї. Або в оформленні, або в формуванні самого змагання, або щось ще. Плюс усе-таки потрібно ще більше залучати зірок. Якщо взяти російський проект, наприклад, то перша серія в нас вийшла, на жаль або на щастя, сильнішою, ніж друга. Щодо України мені дуже складно судити, бо я бачив небагато програм, але ситуація дещо схожа. Саме в плані персоналій. І якщо казати про продовження цієї програми, то продюсери й організатори повинні бути обережні. Бо повторення може набриднути. Природно, для того, щоб шоу було успішним, як воно зараз успішне і в Україні, і в Росії, або щоб розвинути успіх, потрібно шукати нові ходи, нові ідеї, нових людей, залишаючи загалом усю ідею такою, якою вона є. Бо вона чудова, я вважаю.