Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Шоу повинне тривати

16 серпня, 00:00

Перед бурею панує дзвінка тиша. Перестають гавкати собаки, співати пташки, і навіть листя на деревах майже не шелестить. Уже через тиждень Київ вируватиме, готуючись до Дня Незалежності. Колесо подій завертиться, готуючись до бурхливої на події осені. А зараз на ТБ особливо відчувається безчасовість. Замість «швидше, вище, сильніше» — «спокійніше, тихіше, ніжніше». Можна поговорити про спорт, про екологію, про єдність і боротьбу чоловіків та жінок. Скрипуча м’ясорубка «Новин» переважно перемелює відгомони резонансних подій.

Російські новини, особливо НТВ , нетактовно підкреслюють, що зразкова організація підмосковного авіашоу — не порівняти з іншими. Автори передачі «Вікно в Америку» (УТ-1) зайняли іншу, зі співчуттям Україні позицію, розповідаючи про порятунок американських шахтарів. Як-не-як спільне горе — три аварії за місяць на наших шахтах і аналогічний випадок у США. Багаторічна стабільна передача намагається створити політкоректний образ Америки — уважної до своїх громадян, яка розвиває національні культури, яка піклується про екологію. У цьому випуску один самовідданий американець боровся за існування безлюдного острова. А на протилежному узбережжі Штатів завдяки численним пожертвуванням врятували хворе китеня. Як будь-який ідеологічний продукт, програма трохи пісна. Хоч у добротності журналістського матеріалу сумніватися не випадає. Єдиний дивний момент, який залишається незмінним протягом декількох років, — різкий акцент ведучого, властивий представнику діаспори. Можливо, коли програма створювалася, це було доречно. Але невже за кілька років ситуація не змінилася? Тим більше, що передачу патронує «Голос Америки», а на радіо вельми вимогливо ставляться до звукового ряду.

Цього тижня кнопка Першого Національного привертала також увагу любителів легкої атлетики. Прямі репортажі з чемпіонату Європи вів з місця подій Юхим Шарпанський . Завдяки кільком десяткам камер на мюнхенському стадіоні, відеоряд був бездоганним. Телебачення давно перетворило спорт на шоу і навіть впливає на зміну правил. Так для видовищності в бадмінтоні матч із трьох ігор до п’ятнадцяти очок змінили на п’ять ігор до семи. А з нового року в легкій атлетиці з тих самих міркувань вводяться більш жорсткі правила низького старту. Вже при другому фальстарті спортсмена зніматимуть із змагань. Очевидно, буде закономірним і підвищення вимог до коментаторів. Коли наші спринтери завоювали срібло в найпрестижнішому номері програми — 4 по 100 метрів — Ю. Шарпанський та його гість, головний тренер збірної, не тямили себе від щастя. Декілька хвилин ефір задовольнявся вигуками і криками захоплення (у кадрі весь цей час були чорношкірі переможці — англійці). Цілком поділяю тріумф. Зібрати не одного, а чотирьох висококласних спортсменів — безперечний успіх для збірної. Але хто ж коментуватиме трансляцію?

Аналітичний підхід відрізняє передачу О. Власенка «Вікна спорт» (СТБ) . Досліджувалися «про» і «контра» великої води слідами світового чемпіонату. Зрозуміло, тема вдала. Українське плавання переживає підйом і навіть подарувало країні національну героїню Яну Клочкову. Але Власенко не шукає легких шляхів і досліджує питання багатосторонньо. Феномен рекордів НДР; тренерська школа України; підготовка до гарячої, під 50 o С, грецької Олімпіади; перспективи команд суперників. Такий серйозний (і ненудний) підхід до спортивної тематики став явищем тижня.

Пройнявшись спортивним духом, влаштуємо товариську зустріч між передачами для чоловіків і жінок. З різноманітної гами дамських програм зупинимося на «Бути жінкою» (УТ-1) з її «візиткою» та незмінною ведучою Т. Назаровою . У передачі немає певних рубрик, і глядачку щоразу чекає несподіваний коктейль. Можна дізнатися щось новеньке із заяложеної теми: чим відрізняються сонячні промені А-типу від Б. Чи послухати одкровення королівського модельєра. На жаль, деякі сюжети — явно «прохідні». Додати б творцям програми здорових амбіцій, посилити журналістський склад — і можна виходити зі щоденним проектом.

Екран ТБ візуально повнить жінку на 4-5 кг, а чоловік, навпаки, виглядає пропорційно. Ці й інші дані, що возвеличують чоловіка у власних очах, ожна почерпнути в єдиному українському чоловічому тележурналі «Кентавр». Втративши неабияку частку еротики, програма посунулася на більш ранній час. Шанувальники харківського «Приват ТБ» знають, що «Кентавр» — реінкарнація старих добрих "Вітражів» («Камасутра» вчить, що безвихідних ситуацій не буває» — зі скарбнички мудрості останньої передачі). Незважаючи на декларування чоловічого шовінізму, кентавр у вишиванці здатний розважити і жінок. А порівнювати його з дамськими програмами складно. Справжні чоловіки пропонують не поради, а бувальщини і спокуси. Це той рідкісний випадок, коли некиївський телепродукт може пожвавити екран. Регіональні студії рідко пропонують нестандартні проекти, і це для них надихаючий приклад. Звичайно, пробитися у Києві складно. Так само, як зробити кар’єру жінці в чоловічому світі чи перемогти на європейському чемпіонаті. Але чому б не спробувати?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати