СIТI готує звернення до влади
Минулого тижня в Києві на вулиці Гончара, де через забудову в буферній зоні Софійського заповідника триває протистояння між забудовниками та місцевими жителями, відбувся конфлікт між охоронцями будівельного майданчика і знімальною групою телеканала СІТІ. Про це повідомила прес-служба телеканала. «Молодики намагалися силою відібрати камеру в знімальної групи, штовхали та забороняли знімати. Коли ж журналістка «День-СІТІ» Ірина Папірник і оператор Анатолій Ворон, незважаючи на супротив, продовжили працювати, охоронці застосували проти людей невідомий сльозогінний газ. Міліція, відпочиваючи в затінку, конфлікт і посягання на камеру проігнорувала». У понеділок зі слів народного депутата Кирила Куликова стало відомо, що працівники правоохоронних органів затримали винних осіб, але з незрозумілих причин звільнили. Потім ці ж особи знову повернулись на будівельний майданчик, повідомляє «Телекритика». Народний депутат звернувся до генерального прокурора Олександра Медведька з вимогою здійснити перевірку стосовно посадових осіб ТОВ «Інвестиційно-будівельна група», які не виконують рішення судів, приписів із забороні проведення розвідувальних, проектних та будівельних робіт по вулиці Гончара в Києві.
Після цього інциденту генеральний директор телеканала СІТІ Віталій Докаленко заявив, що юридична служба телеканала вже готує звернення до відповідних інстанцій. «День» запитав пана Докаленка, як далі діятиме телеканал, чи подаватиме до суду і чи продовжуватимуть журналісти інформаційної служби СІТІ своє розслідування щодо незаконної забудови в Києві.
Віталій Докаленко, генеральний директор ТОВ «Гравіс» (телеканал СІТІ):
— Оскільки не встановлено, хто саме здійснив тиск на знімальну групу каналу, ми не можемо позиватися з будівельною компанією. Тому ми пішли іншим шляхом — підготували звернення до Президента, прем’єр-міністра, генерального прокурора, міністра внутрішніх справ, голови комітету Верховної Ради з питань свободи слова та першого заступника голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення. Тепер все залежить від реакції з їхнього боку.
Вважаємо, що коли порушники законів вдаються до грубої сили, вони тим самим демонструють свою слабкість. Не маючи інших аргументів, вони застосовують кулаки та підручні інструменти. Це свідчить про їхню впевненість у власній безкарності. Мусимо підкреслити, що ми не залишимо цю справу, допоки винні в нападі не будуть покарані. Інформаційна служба нашого каналу продовжуватиме розслідування всіх випадків незаконних забудов у місті, це питання надзвичайно хвилює людей. Ми вважаємо, що просто не маємо права зупинятися, як у цьому випадку, так і в десятках інших, коли права громадян грубо порушуються особами, які відверто діють на замовлення нечистих на руку високопосадовців.
Саме суспільство має впливати на умови, що в ньому панують. Беззаконня та корупція процвітають там, де винуватці почуваються безкарно. На журналістські розслідування існує значний соціальний запит. Це не стосується дутих проектів, які в погоні за рейтингами компонують висмоктані з пальця програми псевдорозслідувань. Кожен випадок порушення закону проти нашої знімальної групи ми будемо тримати на контролі й таким чином ламати ті умови беззаконня та корупції, які в нас процвітають. Іншого шляху ми просто не бачимо.