ТБ-ДАЙДЖЕСT
НТКУ спільно з Азербайджанською телерадіомовною компанією презентували два документальнi фільми
Президентський приклад Віктора Ющенка та Ільхама Алієва звертатись на «ти» перехопили телевізійники. Національна телекомпанія України спільно з Азербайджанською телерадіомовною компанією презентували документальні фільми «Народ, народжений вогнем» та «Життя, подароване людям». Перший — це своєрідне знайомство з нащадками зороастрійців, від килимів ручної роботи, чайного ритуалу, що з’явився лише у ХIХ столітті, та вкорінився, мабуть, назавжди, папах і тутеків (аналог нашої сопілки) до сьогоднішнього Баку з його хмарочосами, сучасною індустрією, «нафтовим шовковим шляхом» — газопроводом до Європи.
85-тій річниці з дня народження Гейдара Алієва — регіонального лідера, що витягував країну з економічної прірви, зi стану готовності до громадянської війни, присвячений другий фільм циклу — «Життя, подароване людям». Обидва фільми вже були показані на «Першому» каналі у травні цього року.
А на черзі й третій фільм: до серпня триватиме робота азербайджанських документалістів над стрічкою «Народ країни Землі». Цього разу про Україну. Нашу країну очима журналістів Азербайджану планують показати 24 серпня на азербайджанському телебаченні. Також тамтешній глядач зможе познайомитись з низкою програм власного виробництва «Першого» каналу України на теми Голодомору, сталінських репресій тощо.
А наразі авторів вже існуючих фільмів Сергія Сиволапа та Мовсума Асланова нагороджено почесними грамотами, що, за їхніми словами, зобов’язує і надалі працювати для ліквідації «білих плям» у знаннях про історію, культуру та мистецтво країн, для зближення українсько-азербайджанських відносин у цілому.
Пов’язані спільним минулим і великим «старшим братом», розрухою дев’яностих і прагненням самовизначення, Україна та Азербайджан, у пошуках нових геополітичних партнерів все частіше дивляться на захід, що, утім, не заважає їм розвивати свою співпрацю, в тому числі культурологічну. На презентації фільмів Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджану в Україні Тальят Алієв заявив:
— Український та азербайджанський народи — цілком близькі, споріднені народи. Ще в Х столітті князь Святослав побував у Азербайджані і встановив торговельні відносини, а це, зрозуміло, і культурні, і дипломатичні. Сучасний їх етап — це період, коли ми відновили свою незалежність.
«Воля» транслюватиме нішеві канали ТРК «Україна»
Група компаній «Воля» й ТРК «Україна» підписали «Меморандум про взаєморозуміння», метою якого є співробітництво щодо нових каналів ТРК «Новини» і ТРК «Футбол», а також розвиток партнерських відносин у просуванні групи каналів, як у Києві, так і по всій території України. Про це повідомляє «МедіаБізнес».
— Підписанням меморандуму ТРК «Україна» зробила наступний крок у створенні правових умов для трансляції наших двох нових телеканалів, які, як ми сподіваємося, зацікавлять телеглядача, — сказано в офіційному повідомленні компанії «Воля». — Програми ТРК «Новини» і ТРК «Футбол» будуть доступні в цифровому форматі в промо-режимі абонентам «Волі» до осені 2009 р., після чого ці телеканали поповнять пакети відповідної тематики.
Крім того, сторони домовилися розвивати партнерські відносини й підписати агентську угоду між компанією- дистриб’ютором ViaMedia та ТРК «Україна» з дистриб’юції прав на канали ТРК «Футбол» і ТРК «Новини» серед операторів та провайдерів телекомунікаційних послуг на території України.
— Варто визнати, що при нинішній ситуації в регуляторній сфері будь-яке додавання нових каналів у пакетах провайдерів й операторів телекомунікаційних послуг в Україні надзвичайно ускладнене через бюрократичні перешкоди, — зазначив президент групи компаній «Воля» Сергій Бойко. — Метою підписання «Меморандуму про взаєморозуміння» є сприяння появі й ефективне розповсюдження нових українських каналів, а також знайомство з ними телеглядачів різних регіонів.
ТРК «Україна» має намір запустити супутникові канали ТРК «Футбол» і ТРК «Новини» восени 2008 р.
«Інтер» отримав «маленьку» перемогу
На щорічному авторитетному фестивалі Mediamixx документальний фільм виробництва студії «07 Продакшн» (телеканал «Інтер») став найкращим у категорії «Документальні фільми та журналістські розслідування». 14 років поспіль фестиваль проходить у болгарському місті Албена, й охоплює всі напрямки ЗМІ — ТБ, радіо, пресу, веб-ресурс, а з цього року вперше — мобільний контент. «Інтер» теж брав участь у фестивалі вперше, відразу отримавши перемогу зі стрічкою «Зони росту». Фільм-переможець присвячений маленьким людям, яких усі звикли називати ліліпутами, або карликами. Годі й казати, що ставлення соціуму до таких людей досить принизливе. Автор проекту Ілларіон Павлюк та режисер-постановник фільму Софія Чемерис описали у фільмі ряд життєвих історій маленьких людей — простих, шокуючих, трагічних i щасливих. Специфіку стрічки прокоментував її автор Ілларіон Павлюк у заяві телеканалу «Інтер»:
— У нашому фільмі багато персонажів з різними долями, більшість з яких дуже сумні. Але світлі історії — теж не виключення. Наприклад, знімаючи ліліпутів, котрі працюють у цирку, ми зустріли дівчину, яка дуже любить свою роботу і почувається цілком щасливою... Весь фільм знятий таким чином, що камера знаходиться на рівні очей наших героїв. Тобто вони виглядають нормальними, а весь світ — великим і неправильним. Це була головна задумка нашого фільму — показати, що ці люди такі, як усі.
У Лондоні відкрито меморіал загиблим журналістам
Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун у центрі Лондона, на даху центрального офісу британської телерадіомовної корпорації Бі-Бі-Сі відкрив меморіал пам’ятi журналістів, загиблих у гарячих точках усього світу. За інформацією Newsru.com, скульптура під назвою «Дихання» являє собою перевернутий скляний конус заввишки 10 метрів із вирізьбленими на ньому останніми рядками вірша англійського поета та колишнього військового кореспондента Джеймса Фентона. Щовечора о 22-й, під час випуску новин, скульптура буде запалюватись на півгодини. Як повідомляє «Телекритика», відкриття меморіалу збіглось у часі із загибеллю двох кореспондентів Бі-Бі-Сі — в Сомалі та Афганістані. Нагадаємо, що 8 червня в афганській провінції Гільменд, неподалік від міста Лашкаргах знайшли мертвим журналіста Бі-Бі-Сі. За інформацією агенства AFP, загиблий Абдул Самад Рохані працював у місцевих афганських службах Бі-Бі-Сі — Дарі та Пашту. Напередодні його викрали невідомі озброєні люди. Це вбивство журналіста в Афганістані стало першим у 2008 році. За попередній рік там загинуло 5 місцевих працівників ЗМІ.