Телегід
«Революціє, я люблю тебе!»
З неділі на понеділок, з 8 на 9 квітня, о 01.30, на каналі «1+1» дивіться програму «Аргумент-Кіно» та кіноальманах про те, як поставала сучасна Мексика.
Цей фільм побачив світ через 100 років після початку знаменитої мексиканської революції. Але це кіно не про фактичні революційні події, що розпочалися 1910 року, а кіно, що зафільмоване, сказати б, у дусі мексиканської революції.
Нагадаю, що вікопомна мексиканська революція, цей потужний народний рух назустріч людським правам і свободі, котра за 100 років була щедро оспівана, зокрема, у світовому кінематографі, тривала від 1910 до 1920 року. Вона супроводжувалася надзвичайно кровопролитним громадянським протистоянням, боротьбою непримиренних внутрішніх сил та війною не на життя, а на смерть з інтервентами. За різними підрахунками за ті десять років загинуло від 300 тисяч до двох мільйонів мексиканців. Але ця революція — освячена легендарними постатями селянських ватажків Панчо Вільї та Еміліано Сапати — і досі лишається не просто невід’ємною сторінкою історії становлення незалежної мексиканської держави, а й найромантичнішою добою у свідомості мексиканського суспільства.
Зрештою, без феномену мексиканської революції не можливо уявити образ Мексики у світовій свідомості, без неї важко уявити мексиканське й назагал світове мистецтво ХХ століття, на яке вона, революція, безумовно потужно вплинула... Отже, зовсім невипадково мексиканські кінематографісти створили фільм, який має дуже просту і промовисту назву — Revolucion!
Під омофором однієї назви — десять короткометражних фільмів, що їх створили десять мексиканських режисерів, серед яких є абсолютні світові кіновеличини нашого часу: ну хоча б актор і режисер Ѓаель Ѓарсія Берналь та режисер Дієѓо Луна, чиї фільми ми неодноразово демонстрували у програмі «Аргумент-Кіно».
І всі десять постановників — дуже різні художники, тому кожна картина створена у своєму неповторному стилі й веде свою оригінальну й часом абсолютно неочікувану історію. На екрані постане їхня Мексика. Мексиканці у цьому спільному творі засвідчують повагу до своєї історії, освідчуються в любові до своєї країни, до її культури, її звичаїв, її людей.
А в спеціальному сюжеті йтиметься про образ Мексики в голлівудському кінематографі, що теж цікаво...
Випуск газети №:
№61, (2012)Рубрика
Медіа