Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Цифра закону

13 лютого, 00:00

Програму переходу на цифрове мовлення досі не розроблено.

Повністю перейти на цифрове телебачення до 2015 року — зобов’язання, яке взяла на себе Україна перед євроспільнотою на державному рівні. Про переваги цифрового мовлення сказано вже немало. Зокрема, якщо зараз на одній частоті розміщується один канал, то після впровадження «цифри» їх стане 10. Це відкриває широкі можливості у сфері комунікацій, але водночас означає, що через шість років звичного для нас аналогового ТБ із кострубатими антенами на дахах просто не стане. Аби телебачення не зникло масово, Кабмін терміново має створити відповідну державну програму переходу на цифрове мовлення. Власне, такий держплан уряд одного разу вже затвердив наприкінці листопада 2008 року. Втім, Президент Віктор Ющенко зупинив його своїм указом, мотивувавши це тим, що в документі не враховані потреби бідних українців, які не зможуть самостійно купити нові телевізори, або спеціальні сет-топ-бокси — декодери, що прийматимуть цифровий сигнал. До речі, коштує такий пристрій в середньому 40 у. о.

Тепер, поки наші західні сусіди активно переходять на «цифру», Україна, не маючи затвердженого плану дій фактично чекає на «відключення». Після президентського вето пройшло майже два місяці, а ніяких нових офіційних документів і досі не підписано.

— Якщо в цьому році до жовтня (а саме тоді почнуться президентські вибори та все з ними пов’язане), ми так і не побачимо такої пограми, під якою будуть підписи прем’єр-міністра, Президента та голови Верховної Ради, вважайте, що і наступний рік загублено,— розповів «Дню» генеральний директор телеканалів «М1» та «М2» Валентин Коваль.

Прикметно, що самі телевізійники ніяких технологічних перешкод на шляху до «оцифровування» не бачать. Та й глядачі, коли дізнаються, що будь-де, і в автівці, й у горах, зможуть безкоштовно отримувати 50 каналів, що якісно транслюватимуться, теж гублять свій скептицизм відносно цифрового ТБ. Щоправда, аби кожен українець зміг на практиці оцінити переваги «дива техніки», держава має виділити 3,5 млрд. грн., вважає пан Коваль. Саме стільки коштуватиме створення розгалуженої мережі веж по всій території України, залучення до роботи колосальної кількості людей, які налаштовували б нове телебачення у регіонах. Саме в селах та невеликих містах люди найчастіше користуються аналоговим телебаченням, яке згодом просто зникне.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати