Перейти до основного вмісту

А у хвилини затишшя – читати...

Військові попросили волонтерів вкладати у посилки з допомогою на передову ще й книжки. «День» прохання виконав
10 липня, 19:45

Менше місяця тому студенти Київського національного університету ім. Т.Шевченка започаткували ініціативу «Книжки — військовим», яку одразу ж підхопили студенти Національного університету «Києво-Могилянська академія». «Потреби наших хлопців на фронті не вичерпуються тільки матеріальним забезпеченням, хоч це надзвичайно важливо. Духовний стан бійця часто буває не менш значущим для перемоги. Хлопці з передової просять передавати їм книжки, адже нас захищають інтелігентні люди, які не мислять себе без всебічного розвитку», — йдеться на інтернет-сторінці ініціативи.

Як розповідає координатор ініціативи Ліза Жарикова, котра цього року закінчила Київський національний університет, люди активно відгукнулися на цю ідею — і студенти, і люди старшого віку, і представники видавництв, і самі письменники. Дехто з літераторів приносить свої книжки з написаними власноруч словами підтримки для військових.

«Основне прохання у військових щодо формату — книжки мають бути невеликі, щоб можна було їх покласти у військову кишеню, щоб була не важка і щоб шрифт не був дрібним, щоб не псувати зору, бо умови для читання там не найкращі. За тематикою просять абсолютно різну літературу — хтось пригоди, хтось книжки на історичну, патріотичну тематику... Є такі, що раніше не цікавилися історичною літературою, а в нинішніх умовах — зацікавилися. Хтось просить класику, а інші, щоб відволіктися, — детективи. Львівські хлопці на передовій попросили поезію, різну — від інтимної лірики до патріотичної. Якщо не знаємо, на які книжки попит, складаємо в посилку різножанрові, українською та російською мовами».

Волонтерам уже принесли понад 200 книжок, частину з яких уже відправили на схід країни. Ліза наголошує, що насамперед важливо передати необхідну амуніцію та медикаменти, а книжки — це як приємний бонус. — Утім, він теж відіграє свою роль. «Люди продовжують бути людьми на фронті й продовжують читати книжки. Це допомагає бійцям. На Майдані теж були книжки. Вони допомагають людям бути людяними й вірити у краще. Тому ми просимо передавати книжки, які надихають, додають оптимізму, після прочитання яких хочеться жити, перемагати, повернутися до дорогих людей», — пояснює Ліза і додає, що люди, котрі приносять книжки, теж чимало роблять для підняття бойового духу військових: — У посилку з необхідними речами ми вкладаємо від однієї до п’яти книжок. А люди принесли вже понад дві сотні. Дехто поставився до цієї акції особливо щиро: пишуть листи, вкладають між сторінок дитячі малюнки. Були в нас книжки з поезією, де на важливих для людини, котра передала книжку, сторінках були вкладені гарненькі паперові сердечка. І в книжці з поезією Сергія Жадана теж були вкладені ці сердечка. Дуже добре, коли люди з такою людяністю й теплом ставляться до цього».

Редакція «Дня» активно долучилася свого часу до «Бібліотеки Майдану», передавала туди газети і книжки з нашої «Бібліотеки». Чули багато позитивних відгуків про те, що ця література — на часі. Даючи назви нашим серіям: «Бронебійна публіцистика» та «Підривна література», ми не думали, що настане час, коли це сприйматиметься буквально. Тому сьогодні їм місце також і на передовій.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати