Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Західні канали освоюють надпопулярний телеформат: «реальне шоу»

06 жовтня, 00:00

Американські телекомпанії у пошуках нових підходів і виразнихзасобів почали освоювати жанр «реального відео». Йдеться про живу трансляцію,практично без усіляких сценаріїв, акторів-суперзірок і постановчих ефектів.Одна з перших спроб такого роду реалізована на американській компанії АВС,вона називається «Медичний центр «Хопкiнс» — 24 години на добу, 7 днівна тиждень».

Отримавши дозвіл на щоденну зйомку в медичному центрі «Хопкинс»в Балтіморі, група журналістів протягом трьох місяців чергувала в цій лікарніцілодобово. Щоб глядачі отримали найнеупередженіше уявлення про будні медпрацівників,вирішено було максимально висвітлити події, що відбуваються в лікарні зацей час. Зйомка проводилася ручними цифровими камерами. Не допускалосявикористання постановочних планів. У фільмі практично відсутній дикторськийтекст, нема і коментарів кореспондентів. Якщо демонстрація фільму пройдеуспішно, керівництво каналу планує продовжити зйомки документального серіалув інших лікарнях і медичних центрах США.

Ще один «реальний» багатосерійний проект каналу АВС — «Створюючигрупу» («Making the Band»). Глядачі цього серіалу зможуть прослідити процесстворення музичної групи з хлопчаків-тiнейджерів від початку до кінця.Група на подобу багатьох відомих в США і в світі бендів формується на очахтелеглядачів на конкурсній основі із звичайних підлітків, які мріють статипоп-зірками. Багато хто з критиків відзначає, що процес становлення «зірок»у фільмі показаний як справжній конвеєр, а самі майбутні «зірки» більшесхожі на рабів музичних продюсерів.

Цього літа канал Fох вже почав демонстрацію одного зі своїх«реальних» проектів — документального телефільму «Американська середня»(«American High»). Відомий американський документаліст Р. Катлер вирішивпоказати щоденні будні американських тiнейджерів, які відвідують випускнийклас звичайної середньої школи, розташованої на околиці Чикаго. У зйомкахпогодилася взяти участь ціла група учнів. Робота над фільмом проходилапротягом усього навчального року (1999- 2000). При цьому, підлітків нетільки знімали в класі і школі. Вони повинні були робити і свої власні«відеощоденники», записуючи на персональні відеокамери найбільш інтимнімоменти, які не могли зняти оператори знімальної групи, або просто розказуючипро все, про що їм хотілося.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати