Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Журналіст Iгор Яковенко — про необхідність проведення журналістської люстрації

23 березня, 00:00

Опозиційні рухи та політики подають позови до суду на телекомпанію НТВ. Організація «Демократичний вибір» 19 березня звернулася до столичного суду з двома заявами — про порушення авторських прав і про наклеп. Політик Борис Надєждін також подав позов проти телекомпанії про захист честі та гідності. Невдоволення викликав фільм НТВ «Анатомія протесту», який вийшов у ефір 15 і 18 березня. В ньому, зокрема, стверджується, що учасники мітингів «За чесні вибори» виходили на вулиці за гроші.

Про ситуацію довкола телеканалу НТВ розмірковує Ігор Яковенко, колишній секретар Російської спілки журналістів, керівник Мережевого громадського телебачення (МГТБ):

— Цілком очевидно, що фільм «Анатомія протесту» — це класичний варіант пропаганди, це спроба створити таку брехню, яка для людей «у темі» просто надмірна. Й націлена ця брехня перш за все на те, щоб свідомо образити ті сотні тисяч людей, які виходили на вулицю. Проте певна кількість людей, які є так званою партією телеглядачів, загалом схильні вірити цій брехні.

Я гадаю, що цей фільм є продовженням тієї агресивної риторики, якої дотримувався Путін у своїй виборчій кампанії. Це продовження речення «умрёмте ж под Москвой», пряме зіткнення своїх прибічників (патріотів) зі своїми опонентами (ворогами країни, західними наймитами) й так далі. Це дуже небезпечний шлях, бо він веде до розколу Росії не лише за регіональною та соціальною ознаками, але вже навіть і за національною. Принаймні, ця думка простежується в деяких публікаціях прибічників Путіна. Тому єдиною нормальною реакцією на це можна вважати саме бойкот НТВ. Але проблема полягає в тому, що в нас дуже велика суспільна інерція, й навіть ці розлючені городяни дуже атомізовані, їхні настрої далеко неоднозначні.

У цілому ж доля НТВ, безперечно, залежить від долі Росії. На самому початку свого правління Путін насамперед знищив старий НТВ, і це було не окремим ізольованим дійством, а першою цеглинкою у фундаменті путінського режиму. І якщо путінські нульові нарешті закінчаться, то, безперечно, станеться й серйозна трансформація телебачення. І я гадаю, на превеликий свій жаль, що без своєрідної журналістської люстрації справа не обійдеться. Бо не повинні люди, які зробили своєю професією брехню, перебувати в студіях федеральних телеканалів. Я гадаю, що державне телебачення має стати надбанням історії, воно має бути трансформоване на громадський телеканал.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати