ZIK заявляє про тиск на журналістів
Ігор Дедишин: «Одне із завдань журналістів – показувати, як живуть представники влади, яким є джерело їхніх доходів, чи співмірні вони з їхніми статками»
Учора відбулося засідання парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому представники Генеральної прокуратури України звітували про перебіг розслідування нападу на знімальну групу проекту «Наші гроші» телеканалу ZIK, що, нагадаємо, мало місце 28 квітня біля будинку родини екс-заступника міністра МВС Сергія Чеботаря. За словами керівника проекту «Наші гроші» Дениса Бігуса, охоронці будинку не просто перешкоджали професійній роботі журналістів, а й придушили оператора, відібрали камеру, вирвали навігатор з відео з машини... Треба сказати, що кримінальне провадження щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів і досі не відкрито, натомість, як повідомила народний депутат Ольга Червакова, міліція порушила кримінальну справу за заявою дружини Сергія Чеботаря — за фактом «втручання в приватне життя». На каналі ZIK тиску на журналістів, зокрема за допомогою суду, не бояться. Більше того — готові до останнього захищати своїх журналістів.
«Відкриття кримінального провадження на наших журналістів за фактом нібито «втручання в приватне життя» Варвари Чеботар мені видається, щонайменше, незрозумілим, — заявив генеральний директор медіа-холдингу ZIK Ігор Дедишин порталу zik.ua. — Вони знімали будинок Чеботарів у Великих Дмитровичах, куди через кілька днів сам господар привіз три знімальних групи центральних телеканалів… Замість того, щоб бодай вибачитися за себе і поведінку родичів, Сергій Чеботар звинуватив телеканал ZIK у замовній роботі, а тепер ще й став на шлях помсти. Вочевидь, він забув, що одне із завдань журналістів – показувати, як живуть представники влади, яким є джерело їхніх доходів, чи співмірні вони з їхніми статками. Відтак ані розмір статків, ані їх походження у випадку державних службовців, високопосадовців, їхніх родин не є приватною справою. Це речі, які мають бути відкритими для суспільства у демократичній країні. Крім цього, нещодавно Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за перешкоджання роботі журналістів. Випадок із журналістами «Наших грошей» – яскравий приклад того, що проблема залишилася актуальною і за нової влади. До речі, як зауважують самі медійники, резонанс навколо побиття наших журналістів став поштовхом до ухвалення цього закону»
За словами Ігоря Дедишина, меді-холдинг готовий до судового протистояння із екс-заступником міністра МВС. «Його відставки – замало. Ще готуємо лист-звернення про утиски свободи слова в Україні, який розішлемо у відповідні європейські громадські організації, що моніторять це питання в нашій країні», — додав генеральний директор ZIK.
Author
Вадим ЛубчакРубрика
Медіа