Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Золоті ворота» жадають ліцензії

21 серпня, 00:00
На одному з останніх перед відпускним періодом засідань Нацради з телебачення й радіомовлення розглядалася заявка ТРК «Золоті ворота» на надання їй ліцензії на двогодинне мовлення на каналі УТ-2. Треба пояснити, що «Золоті ворота» й так працюють на цьому каналі, але не як господарі ефіру, а за угодою: Національна телекомпанія України надає їм час для «Молодіжного каналу».

У той же час, як вважає президент «Золотих воріт» Євген Просвєтов, вони мають юридичну основу на отримання нормальної ліцензії: два роки тому його ТРК поряд зі «Студією 1+1» була визнана переможцем конкурсу на право роботи на цьому каналі. «Студія 1+1» встигла тоді отримати свою ліцензію, а перед розглядом заяви «Золотих воріт» Верховна Рада оголосила відомий мораторій на ліцензування національних телеканалів. Відтоді Євген Просвєтов намагається добитися виправлення допущеної, на його думку, несправедливості.

От і останнє засідання Нацради ознаменувалося скандалом: ліцензію «Золотим воротам» видали, але... на право двогодинного мовлення на 35-му київському каналі, по закінченні роботи мовлення основної компанії. «По-перше, ми ніколи не подавали заявки на 35-й канал, — обурюється Просвєтов. — Це канал регіональний, технічно один із найслабших у Києві й аж ніяк не національний. А по-друге, головна компанія «Гравіс», завершує свої передачі о другій годині ночі. Хто буде нас дивитися з другої ночі до четвертої ранку?»

На його думку, Нацрада не хоче приймати жодних серйозних рішень перед неминучою ротацією її складу, що може відбутися восени.

Із приходом у парламентський Комітет у справах захисту свободи слова і ЗМІ нових членів, у тому числі президента «Інтеру» Олександра Зінченка, розклад сил у телепросторі України дещо змінився, і восени потрібно чекати несподіванок. Можливо, що в гру навколо «Золотих воріт» увійдуть нові гравці, щоб по-новому розділити смачний пиріг телепростору України.

А сьогодні газета «День» вітає президента «Золотих воріт» Євгена Просвєтова з почесним званням «Заслужений діяч мистецтв», що присуджено йому за створення телекомпанії та програм «Молодіжного каналу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати