Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Броня для песика

Українські конструктори розробили захисне спорядження для чотирилапих бійців
29 липня, 14:46

Таку новинку дуже чекали прикордонники, також їй зраділи військові, поліцейські та мисливці. Бронежилет для військових собак К9 від конструкторів компанії «Українська Броня» має більшу, порівняно з іноземними аналогами, площу захисту, а саме — 42 квадратних дециметри. Також він легший (важить трохи більше кілограма) і дешевший за інші аналоги. При цьому кожен бронежилет виготовляється за індивідуальним замовленням. Конструкція виробу така, що його можна швидко надягти і за потреби навіть переносити в ньому собаку, все завдяки спеціальним плечовим лямкам і ручкам.

«Ідея створення жилета для собак крутилась у головах наших конструкторів практично від запуску виробництва, — зізнається Андрій Стрілець, комунікатор ТОВ «Українська Броня». — Проте через різні обставини — треба було виготовляти шоломи, бронеплити, жилети прихованого типу — довелося відкласти цей проект. Якийсь час про нього ніхто й не згадував, аж раптом до нас звернулися прикордонники, котрі працювали в зоні АТО, і сказали, що їм дуже потрібен такий бронежилет, причому — терміново. Ми вислухали всі вимоги й негайно реабілітували давній задум. У короткі терміни представили хлопцям перший прототип бронежилета для собак, вони схвалили його та користуються розробкою дотепер».

Лише четверта модель бронежилета стала повністю відповідати технічному завданню. Розробляти елемент захисту конструкторам допомагали військові кінологи, які беруть участь у антитерористичній операції. «Ми дослідили моделі провідних виробників і виявили, що практично в усіх них собака має відносно невелику площу захисту, причому найчастіше незахищеною залишалася задня частина, — розповідає Андрій Стрілець. — Ми вирішили виправити це й досягнули мети, проте ціною того, що кожен новий жилет виготовляємо за індивідуальними замірами, для кожної собаки окремо. Звісно, пошиття за індивідуальним замовленням приносить більше клопоту, але лише так можна досягти максимального рівня захисту, не обмежуючи рухів собаки».

Крім розмірів площі захисту, важливий фактор при створенні бронежилета для собаки — вага виробу, адже тварина має нормально рухатись у ньому і зберігати цікавість до роботи. Також велику роль відіграє клас захисту. Щоб зрозуміти, чи буде жилет зручним для користувача, треба знати тілобудову собаки і те, як він рухається. «Простіше зробити жилет для людини, оскільки є усталені розміри та параметри, по яких ми шиємо. Окрім того, при розробці нам набагато простіше дізнатись у людини, чи комфортно їй у броні, аніж у собаки», — усміхається Андрій Стрілець.

За кордоном бронежилети для собак використовують часто. У розвинених країнах всі службові собаки — поліцейські, прикордонні, сапери — обов’язково мають на собі броню. За словами Андрія Стрільця, в Україні така практика не дуже поширена, насамперед через недофінансування підрозділів і небажання командування витрачати гроші на спорядження пса. Така економія може влетіти в копійку: тренувати роками собаку і втратити його на першому бойовому завданні дорожче, ніж придбати для неї захист.

Новинкою українських конструкторів одразу зацікавились військові сапери, прикордонники, полісмени та мисливці. Саме останні найчастіше купують бронежилет. Андрій Стрілець пояснює: «Правильні» мисливці, чиї собаки можуть коштувати з добру автівку, вважають за необхідне захистити чотирилапого друга і від дробу, і від кабанячого ікла, і навіть від ризику травмування гілками при полюванні в лісі».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати