Мирна Батьківщина
У Арт-центрі Я. Гретера — персональна виставка малярства Наталії Корф![](/sites/default/files/main/articles/18092014/24kartina4.jpg)
До 5 жовтня в рамках проекту «Альтернатива. Україна: реальність і майбутнє» для глядачів відкрито виставку української мисткині Наталії Корф. Молода художниця родом із Полтави, готова показати нам просте і чарівне життя сільської глибинки України.
«Пейзажі, написані з любов’ю», — так можна коротко схарактеризувати цей мальовничий вернісаж: ніжно-споглядальне ставлення до українського села виразно відчувається в кожному полотні. Для того, щоб глядачі повністю прониклися красою простої краси пейзажу, потрібна стовідсоткова щирість автора, адже хибний патріотизм, так само, як і фальшиве кохання, відчуваються миттєво. Проте розчарування не станеться: малярство полтавської художниці відрізняє чесність і відвертість. «Пейзажі моєї Батьківщини» чисті і переконливі у своїй правдивості, цей літопис неспішного і добре відомого художниці сільського життя особливо зачіпають нашу душу зараз, коли наша рідна земля стала доволі далекою від миру і спокою.
Батьківщина Наталії Корф — це тиха провінція з нехитрим повсякденним житієм та одноманітною працею: старими селянами зі «своїм господарством», маленькими двориками, де гуляють гуси і кудахкають виводки неспокійних курей.
Зелене «Пасовище» з відгодованими коровами та трохи згорблена «Баба з козами» впізнанні будь-яким глядачем, адже цей образ узагальнений, і добре знаний усім, хто сам жив на селі або просто бував там проїздом. Старенькі дід з бабою, які самотньо застигли на лавці під вікном після отримання «повістки», старенька в хусточці з внучком на велосипеді, горда своїм ремеслом майстриня-гончарниця зі своїм крихким товаром — картини Корф заселяють персонажі з буденного життя нашої рідної країни. Для нас сьогодні особливий акцент стоїть на тому, що це життя — мирне; драматичність же в тому, що надійність цього природного стану сьогодні утримується українцями ціною величезних зусиль. Зазначимо, що Наталія Корф не просто красиво змалювала, а й підтримала світ своєї Батьківщини цілком конкретними діями: за ухвалою організаторів експозиції, частину всіх коштів, отриманих від продажу картин, буде перераховано на підтримку української армії.
Наталія Корф народилася 1985 року в місті Кременчуці, малювала ще зі шкільної лави, а показувати свої творчі роботи на перших виставках почала з підліткових років. Після закінчення 2001р. Полтавського національного університету імені Юрія Кондратюка стала працювати викладачем на кафедрі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва. За активність і талант її висунули на посаду заступника голови Спілки молодих художників Полтави, а з 2010 року вона вступила до Національної спілки художників України. Художниця працює в авторській змішаній малярській техніці, також займається оформленням книжок і графікою. Активна учасниця мальовничих пленерів, керамічних симпозіумів, малярських вернісажів.
СИНЯ СУКНЯ
Сьогодні її картини можна побачити як на персональних, так і на групових виставках. Про своє творче кредо Наталія говорить у контексті власного бачення національної культури: «Мене зачаровує наша культура і наш етнос, в ньому є якась «глибинна простота...» Головне для мене — щирість, лише та робота має цінність, яку можна відчути, пережити й усвідомити. Основа моїх картин — образ. Мені цікаво брати просту річ і в творчому процесі спостерігати її дивовижне перетворення на живу істоту, яка відчуває і живе».
Колорит малярства Наталії Корф дозволяє згадати найкращих митців ХХ сторіччя: її колір активно контрастний, композиція виключає дрібні деталі, всі об’єкти передано узагальнено-лаконічно і широко написано за допомогою мастихіну та пензля. Художниця уникає психологізму, символічності чи недомовленості, в її картинах ясний і, мабуть, трохи брутальний реалізм, вона ясно і чітко ліпить навколишній світ і характери всіх персонажів. Малярство у Наталки дуже соковите і щедре, одночасно щире і таке, що не прагне сподобатися: такі полотна пишуть для себе і «свого глядача». І вдячний глядач, за справедливим законом взаємності, завжди знаходиться — чесність автора винагороджується стовідсотковою щирістю її шанувальників.