Мистецькі сновидіння
У Музеї «Духовні скарби України» молоді художники представили свої творчі рефлексії на тему Dream On![](/sites/default/files/main/articles/15082013/24kartina1.jpg)
Полотна митців об’єднали топіки сну та сновидіння. Бо ж саме уві сні ми віддаємося повній свободі. Сон — як політ. Без попереджень, осуду й страху сон екранізує потаємні мрії, надії, страхи та відблиски несвідомого. Неосяжні простори для розмаху крил — ідентичні мистецтву. Виставка Dream On відкриває світ, де нема часової прив’язки, а отже, абсолютно нема обмежень. Тільки роботи художників у вигляді сонних уявлень про світ.
Відкриття виставки супроводжувалося музикою від київського гурту «Лорелея». Як і одна з Дів Рейну, що своїм чудовим співом заманювала мореплавців на скелі, гурт «Лорелея» переніс відвідувачів виставки в чарівний простір сну. Музиканти знайшли свій власний стиль, що неодноразово приносив їм перемогу в різноманітних конкурсах: БаРокКо-2011, Народний триб’ют ВВ, The Best Performance of the Beatles Song.
Відвідувачі Dream On зможуть побачити картини художників, що поринули в тривалий «мистецький сон», — Надії Онищенко, Наталії Макєєвої, Євгенії Якшиної, Костянтина Терещенка, Станіслава Звольського, Філіпа Сапронова, Лева Савицького, Ірини Качкалди, Владислава Новаковського та інших. До речі, саме Новаковський торкається чи не найпоширенішої асоціації зі сном — польоту. Чи кожному з нас вдається запам’ятати не лише захоплення від окриленості уві сні, а й окремі деталі фантазії? Завдяки поєднанню реалістичності фігури та абстрактності тла художник досягає ефекту сну: балансування на межі реального та ірреального.
— Коли організовується тематична виставка, існує небезпека втратити гармонійність побудови експозиції заради утворення смислового ряду. Dream Оn, на мій погляд, оминула ця проблема, і склалося враження, що роботи відбиралися передусім не за концепцією, а за візуальним критерієм, — зауважила на відкритті виставки мистецтвознавець Вікторія КУДРЯВЦЕВА. — Не відчувалося обмеження темою. Хоча які рамки може встановити сон? Привернули увагу роботи Надії Онищенко, в них не одразу проглядаються конкретні образи. Тонкі контури фігур на площинах барв справді передають настрій невловимих сновидінь, що швидко тануть у нашій пам’яті.
На Dream On представлено картини з проекту Slava Frolova-Group — всеукраїнської культурної акції, спрямованої на підтримку молодих художників України, формування здорового середовища для розвитку мистецтва. Над цим проектом об’єдналися Благодійний фонд підтримки і розвитку молодого мистецтва України, Спілка молодих художників і компанія з організації виставок.
Відвідати виставку молодих українських художників Dream On у Музеї «Духовні скарби України» можна щодня до 2 вересня.