Рефлексія: життя поруч із... кіньми
Нещодавно відроджена галерея «Триптих-Арт» продовжує радувати новими проектами. 16 травня тут презентували виставку київського художника Олександра Левіча Dynamication![](/sites/default/files/main/articles/16052013/24vsadnik.jpg)
Ми з дитинства привчаємось до часто-густо вживаного образу коней. Вони супроводжували людство століттями. Та мало хто при особистій зустрічі з цими тваринами не відчув шоку від розходження малюнку з реаліями. Масштаби, велич, характер цих приручених велетнів далеко не кожному з нас дозволять без страху завести з ними дружбу. Проте є обрані, для кого коні — це засіб освоєння світу, спосіб спілкування і найкращий відпочинок. Серед них — відомий київський художник Олександр Левіч.
Dynamication — авторський проект Олександра Левіча, присвячений естетиці світу коней. Коні вірні людям споконвіків: помічники, партнери, друзі... Мабуть, кращого друга людині і не знайти. І той, хто відкрив для себе світ цієї справді піднесено-романтичної дружби, жити без неї надалі вже не зможе. Dynamication — це особиста мальовнича рефлексія життя поруч із кіньми, навіть більше — співжиття. В основі робіт — реальні сцени; як наслідок, на величезних полотнах цієї серії бачимо нестримну, всепоглинаючу динаміку руху цих красивих і статних тварин.
Олександр Левіч народився 1963 року в Києві. 1987 року закінчив факультет живопису Київського державного художнього інституту, бере активну участь у виставках як в Україні, так і за її межами. Роботи Олександра Левіча зараз містяться у фондах Міністерства культури України, в корпоративних і приватних колекціях в Україні, Росії, Німеччині, Швеції та інших країнах. Із 1990 року — член Національної спілки художників України. Живе і працює в Києві. Сьогодні він постає перед нами в новому мистецькому амплуа, стає відкритішим, ближчим до глядача.
«Найважливіший світ — той, що міститься всередині тебе. А полотно, картина — шлях до цього світу. Якщо ти пройдеш цим шляхом, то навчишся бачити. Саме бачити, а не просто дивитися... Я накриваю картиною зміст. Картина — це комунікація, питання завжди глибше за відповідь, і відповідь має шукати глядач самостійно. А моя картина буде лише вести шляхом твоїх власних думок. Найцінніше в мистецтві — розкіш задоволення спілкування із самим собою», — каже Олександр ЛЕВІЧ.
Dynamication — прагнення, сила, характер та плинність життя, яке навколо нас. Того, що невідривно супроводжує щодня, незалежно від стилю і способу повсякдення. І хоч би як ми намагались іноді обдурити його, подаючись на малолюдне узбережжя чи вимикаючи мобільний телефон, час все одно йде невблаганно швидко. І тільки відчувши цю внутрішню динаміку, прийнявши її за невід’ємну ритміку людського існування, віднайшовши у ній себе, можна по-справжньому бути «на коні».