Перейти до основного вмісту

Субота. 01.55. Ріо. Чекаємо!

Українські вболівальники в соцмережах розпочали флешмоб #UkraineYesWeCan на підтримку національної олімпійської збірної
04 серпня, 17:20
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

5 серпня в бразильському Ріо-де-Жанейро стартують Олімпійські ігри. Через різницю у часі між Ріо та Києвом для України відкриття Ігор святковою церемонією розпочнеться 6 серпня о 01.55. Трансляцію шоу-відкриття, яке відбуватиметься на одному з майданчиків олімпійських змагань — стадіоні Маракана, можна буде побачити в ефірі «UA: Перший».

Цього разу збірна України увійшла до двадцятки країн з найбільшим представництвом на найпрестижніших змаганнях у світі — наша команда буде представлена 206 спортсменами, які змагатимуться у 27 видах спорту. Це 16-те місце серед більш ніж 200 збірних. При цьому за українську збірну виступить на 40 спортсменів менше, ніж на Іграх-2012. Найчисленнішою збірною в Ріо стане команда США, на другому місці Бразилія (господарі Ігор отримують квоту на участь у всіх видах спорту), на третьому — Китай.

Незважаючи на те, що Україна виступає на олімпіадах як окрема збірна лише з 1994 року, здобуток наших спортсменів чималий. Нагадаємо, що на літніх Іграх, починаючи з 1996 року, вони здобули 115 нагород різного ґатунку, на зимових — 7 (з яких 2 золоті). Якщо говорити про літні олімпіади, то українські спортсмени найкраще себе проявили у 1996 році в Атланті, коли виграли 9 золотих медалей і посіли 9 місце в загальному заліку. Непогано українці виступили також у 2008 році в Пекіні, коли протягом однієї Олімпіади вибороли 27 нагород різного ґатунку. До речі, саме в Пекіні наша олімпійська збірна була представлена найбільшою кількістю атлетів — 243. На цьогорічній Олімпіаді експерти називають нашу збірну гідним суперником у традиційно найуспішніших для нас видах спорту — гімнастиці (де у нас є 16 олімпійських медалей, 6 золотих) та легкій атлетиці (17 нагород, 2 «золота»).

Заохотити атлетів Україна цього року вирішила серйозними призовими за нагороди. Як повідомляє Tribuna.ua, за кожне здобуте «золото» українські спортсмени отримають 125 тис. доларів. Вище України в цьому рейтингу розташовуються лише дев’ять країн, серед яких лише одна входить до Євросоюзу — це Італія, яка заплатить своїм спортсменам за «золото» з 184 тис. доларів. До речі, Великобританія, Норвегія, Швеція і Хорватія взагалі нічого не платять своїм призерам.

Вболівальники ж підтримують своїх спортсменів в інший спосіб. У соцмережах набуває популярності флешмоб #UkraineYesWeCan на підтримку національної олімпійської збірної. Ідея полягає в тому, щоб протягом тижня зробити селфі під час заняття будь-яким спортом, опублікувати фото в Facebook з хештегом #UkraineYesWeCan та передати естафету мінімум трьом своїм друзям. З кожним днем кількість «спортивних» постів зростає.

Одним із перших до флешмобу долучився прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який закликав українців приєднуватися до ініціативи #UkraineYesWeCan. «Друзі, чудова ініціатива. Закликаю поширювати та приєднуватись до флешмобу ?#?UkraineYesWeCan. Спорт важливий для кожного — маємо бути активними. Планую також приєднатись до спортивного флешмобу», — написав Гройсман у «Фейсбуці».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати