А вам слабо — «Велосипедом на роботу»?
Все більше людей долучаються до веселої акції. А мер Києва Віталій Кличко обіцяє — скоро крутитиме педалі навіть поліція«Цього разу значно більше народу — в повсякденному, а не у спортивному одязі. Тобто, люди справді їдуть на роботу», — ділиться спостереженнями Вадим Денисенко, член ради Асоціації велосипедистів Києва, яка організувала акцію. Весняний день «Велосипедом на роботу» 28 квітня відбувся у столиці, на майдані Незалежності, вже вп’яте. У цей день такі флешмоби пройшли також у Кривому Розі та Харкові.
Уже традиційно на акцію завітав міський голова Києва Віталій Кличко. «Як спортсмен, вважаю велосипед дуже добрим видом навантаження. Півтори години проходить як одна секунда, — переконує Віталій Кличко. — Крім цього, подолати кілометр, два, п’ять у центрі міста, де багато заторів, на велосипеді набагато швидше, ніж на машині. Але потрібні велодоріжки і велопарковки — і це є завданням для міської влади».
Мер розповів, що зараз у Києві будують перехоплюючі парковки (стоянки, сполучені з громадським транспортом), доріжки, розробляють маршрут з Оболоні на Поділ. Також підготували схему велодоріжок у Києві — загалом 600 кілометрів шляхів, які прокладатимуть наступні кілька років. А на 2016 рік у бюджет міста заклали близько 10 мільйонів гривень на розвиток велоінфраструктури. Віталій Кличко зазначив, що столична поліція попросила у мерії виділити своїм співробітникам велосипеди, щоб полегшити патрулювання. Незабаром поліцейським передадуть 100 велосипедів.
Торік у Києві з’явився маршрут з Троєщини до Європейської площі, який поєднав спальний район міста з центром. Цим шляхом приїхала на акцію «Велосипедом на роботу» Світлана Свистун. «Двічі на тиждень їжджу новим маршрутом на роботу, і це просто велосипедна Мекка! — говорить Світлана. — Я користуюся велосипедом два роки. На дорогу виїжджаю рідко — одній пересуватися поруч з автомобілями лячно. На моїй роботі є велостоянка, душі, роздягальні. А поруч — набережна, по суті, велосипедна траса. Тож їздити зручно. Взагалі хочеться, щоб у Києві з’явилась недорога і хороша оренда велосипедів. І щоб можна було вільно перевозити велосипеди у громадському транспорті».
Зараз добігає кінця світовий флешмоб «30 днів на велосипеді», до якого долучались українці. Суть ініціативи проста: щодня протягом квітня їздити кудись велосипедом і розповідати про свій досвід у соцмережах. Флешмоб підтримав Вадим Денисенко. «Мій пріоритет — пересуватися велосипедом після роботи: поїхати до друзів, у магазин, на Труханів острів, щоб відпочити. Також їжджу велосипедом на роботу, з Подолу у Голосієво — це 11,5 кілометра, — розповідає Вадим Денисенко. — У Києві є проблеми з велоінфраструктурою, зокрема, деякі перехрестя неграмотно спроектовані, й без порушень правил руху проїхати ними неможливо. Але столиця майже вся асфальтована — а це є чудовою умовою, щоб пересуватися велосипедом».
Тож освоюйте велосипед — щоб не нудитися у заторах і підтримувати спортивну форму. До речі, київські активісти вже анонсують наступну акцію «Велосипедом на роботу» — планують її на 16 червня.