Аукціон подій п.Хвостіва
ПРОКИНЬСЯ І СПІВАЙ! (99 у. о.)
FM-івськими радіоканалами йде обложна стереофонічна артилерійська пісня. Себе славить глава партії «За красиву Україну» депутат Геннадій Балашов. Він відомий тим, що просуває в життя ідею 10-відсоткового держподатку. Аналогічно з церковною десятиною цю реформу він називає десятинною. (Хоча, можливо, в цьому існує прихований натяк на вулицю Десятинну, де проживає Президент?)
Його рекламний шедевр приголомшує. Агітаційний гімн робився так: було взято маршову пісню Олега Газманова «Москва» і всі слова в ній було замінено на інші. Вони настільки чудові, що викинути хоч одне з них рука не піднімається, тому текст балашовського шедевра наводимо повністю. Але порціями, щоб читач від щастя не збожеволів.
Коментуючи текст оригіналу, не наполягаємо на істині останньої інстанції, оскільки глибинне значення речі може трактуватися по-різному.
Щоб ви могли краще уявити мелодію, замість газмановського слова «Москва» наспівуйте балашовське «мрія». Виконує штучище щось на зразок хору збройних сил. Тобто по-чоловічому грізне. Отже.
1
Тепер би уяснити, що це за «українське чудо»? Про китайське або південнокорейське чули. А ось що це за українське? Із його характеристик повідомляється, що воно — «горить». Долар повзе вгору, пенсії й зарплати — вниз. Ага, може, у тому значенні, що гори воно все вогнем. Або синім полум’ям — на вибір. Точно! Це як у пісні Макаревича: «Ти все спалил за час, но в этот час стало всем теплей!» Однак, здається, наші дрівця вже закінчуються.
2
5
6
Тут, як я не напружував вуха (і не напружував вуха інших), не зміг точно розібрати, що зроблять із українським чудом весни — свободи ріки. Якось невиразно проспівано. До того ж, не зовсім ясно, кого ЇХ омиють з весною. Може, це ті 500 баксів (або інші у. о.). Але тоді, напевно, не омиють, а відмиють? А ми ще про Альпи міркували. Щось останнім часом Швейцарія мені перестала подобатися. Цю європейську висоту прибираємо відразу. Краще вже спостерігати за Україною з італійського вулкана Етна. Безпечніше.
Далі Геннадій має намір пробудити нас всіх від сну і розштовхавши, нарешті, вигукнути: «З відродженням, мої земляки!» Здається нам, що пан Балашов дуже м’яко оцінює ситуацію. У нас деградовані всі галузі.
Найнижчий загальний рівень життя. Внаслідок цих і багатьох інших причин населення країни меншає. Може, час крикнути: «З виродженням, мої земляки!» І загалом створюється враження, що у сні перебуваємо якраз не ми, а шановний депутат Балашов. Час або прокинутися, або трошки підправити текст пісні. Занадто серйозна. Хоч і викликає багато сміху. За що пекуче спасибі.
Чекаємо чергових шедеврів.
P. S. Цікаво, що думає Газманов про «Мрію». Чи співпадають його мрії з балашовськими? Якщо він, звісно, про них у курсі.
Результати попередніх торгів :
Лот № 1 (89 у. о.) — про те, як міліцейська охорона, що охороняла майно музею «Будинок Чехова», вирішила штовхнути з аукціону (через Арбітражний суд) майно Антона Павловича, щоб отримати гроші собі на зарплату — куплено унтером Пришибєєвим. «Цей письменник, — сказав унтер, — мені давно підозрілий. Хіба ж це можна в такому недозволенному тоні писати про представників дуже внутрішніх органів? Ось нехай Арбітражний суд з ним і розбереться. А то справді!»
Лот № 2 (38 у. о.) — про те, як під «патронатом» прем’єра Пустовойтенка проводяться змагання серед міністерств і відомств із міні-футболу та інших видів спорту — придбано Олімпійським спорткомітетом. Щоб підвищити показники чиновників, вони хочуть ввести певні заохочувальні заходи. Наприклад, стрільбу проводити по спецмішенях. У «десятку» влучиш — підвищення по службі. У «п’ятірку» — п’ять окладів. А в «молоко» — будеш півроку займатися питаннями невиплати пенсій і зарплат шахтарям. Із таким підходом багато міністерських спортсменів-аматорів можуть стати професіоналами.
Лот № 3 (67 у. о.) — про те, як 71-річний різник худоби із с. Каменка узяв шлюб із чотирнадцятирічною дівчиною й уже породив потомство — куплено Всесвітнім чоловічим клубом. Раніше мужики намагалися почати життя з початку в сорок років, ну максимум у п’ятдесят два. Георгій Танасійович значно збільшив цей термін, тому клуб його удостоїв почесного звання «Велика чоловіча надія».
Лот № 4 (5 у. о.) — про те, як у газеті «Незалежність» за відгадування кросворда її редактор В. Кулеба заснував приз у вигляді власної книги «Признание в любви» — придбано родичами В. Кулеби. Маючи його освідчення в коханні, вони мають право зробити висновки: раз так сильно кохаєш — матеріально допоможи. По-родинному. Пішли чутки, правда, що таке значення автор у цей твір не вкладав. А даремно.
№238 11.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№238, (1998)Рубрика
Nota bene