Перейти до основного вмісту

Від цифрового хаосу болю 2020 до бумерангу добра 2021

31 грудня, 11:33

Кінець грудня — традиційно час не тільки різноманітних звітів, а й пора підбивати підсумки прожитого року. 2020-й, як ніколи, був і лишається складним для всього світу. І тому вкрай важливо його проаналізувати та знайти ті, можливо, приховані, «поклади» оптимізму, які неодмінно він нам теж дав.

Тож дорогі друзі, ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Адже й сама інтелектуальна спільнота, згуртована головним редактором та колективом, — це ще один позитив та ресурс, який надбав «День» за свої майже 25 років (цю важливу дату газета відзначить якраз 2021 року). Про цей ресурс для країни не варто забувати і з ним, переконані, неодмінно треба рахуватися. Ваші думки завжди цінні дня нас.

1. 2020-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).

2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше).

4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження)?

5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?

6. У 2021-му «Дню» виповниться 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?


Від цифрового хаосу болю 2020 до бумерангу добра 2021

Гліб ГОЛОВЧЕНКО, секретар НСЖУ, директор Коледжу преси та телебачення, генеральний продюсер ТК ТАК TV, заслужений журналіст України, лауреат Премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності, кандидат педагогічних наук:

1. Величезна кількість людей і в Украйні, і в світі розпочали своє цифрове життя. Пандемія змусила перейти на цифрові платформи спілкування, а телеконференції увійшли у наше сьогодення. Вчителі та викладачі, підприємці та науковці, громадські організації та державні установи вийшли на новий рівень використання інноваційних технологій у спілкуванні. І якщо вчора для того, щоб почути якісного тренера або лектора, або зірку, треба було їхати до великого міста, то сьогодні достатньо завантажити на свій гаджет нові програми спілкування

2. Герой року – лікар та вчитель. Саме лікарі зустріли навалу коронавірусу. А вчителі місяцями вели у прямому ефірі боротьбу з невіглаством  завдяки Zoom. Саме вони на першому етапі витягли на своїх плечах дистанційну освіту. Навіть за власний рахунок сплачували електроенергію та Інтернет для навчання учнів. Дивовижно.

3. «День» залишався інтелектуальним ковтком свободи та боротьби інтелекту над темрявою невігластва. Досить важливо відзначити, як ти на фоні всього, що відбувається, береш у руки газету і відчуваєш себе частиною спільноти. І хоча ми були всі по різних містах, поринаючи у читання, ми стаємо суспільством майбутнього. Тому дуже важлива тема відповідальності еліт за майбутнє нашої держави.

4. Саме приклади гетьмана Скоропадського, який мав обмежений час та значно гірші умови, але зробив важливий внесок у майбутнє нашої державності.

5. Щоденне використання Zoom дала можливість розуміти, що експертів можна залучати кожного тижня з усього світу до дискусії та розвитку. Фактично, кожного тижня можна взяти участь у дистанційному навчанні. Вибір теми, вибір технології – це виключно за тобою.

6. За 25 років «День» особисто для мене став щоденним маяком у темряві невігластва. Ти фактично знаходиш час для того, щоб перевірити вірність маршруту. І мені здається, що і для України в цілому «День» – духовний маяк. Ми вдячні Ларисі Олексіївні Івшиній за вміння та здатність відчувати правильний маршрут. Для величезної кількості інтелектуалів з усього світу цей український дороговказ має вже історичну цінність. Ми вперше в історії нашої держави так довго маємо і незалежність, і газету, яка формує цю незалежність. Ми вже маємо досліджувати вплив друкованого часопису на формування справжніх громадян та творення сучасної держави України. Тому глибоко символічно, що в рік 30 річчя Незалежності буде святкувати свій ювілей газета «ДЕНЬ». Це газета для України та українців, про їх важливість та історичність навіть зараз. Пишаємося, що в нас була можливість брати участь у заходах «Дня» та готувати публікації. Це справжня історія та формування майбутнього. Інтелектуальна частина українців мають можливість підзаряджатися, читаючи «День». А сьогодні це особливо важливо. Тому що якісний контент – це частина викликів проти гібридної війни невігластва. Ми вперше втрималися так довго. І дякуємо всьому трудовому колективу та Євгену Кириловичу Марчуку за терпіння та мужність. І за таку роботу важливо Ларису Олексіївну висунути до нагородження Героєм України. Тому що таку газету в такі часи робити – це мужність та героїзм. Дякуємо!!!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати