Перейти до основного вмісту

«Я відкрила для себе Україну»

04 січня, 14:13

Влада Литовченко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук

 

Кінець грудня — традиційно час не тільки різноманітних звітів, а й пора підбивати підсумки прожитого року. 2020-й, як ніколи, був і лишається складним для всього світу. І тому вкрай важливо його проаналізувати та знайти ті, можливо, приховані, «поклади» оптимізму, які неодмінно він нам теж дав.

Тож дорогі друзі, ми вкотре звернулися до вас — своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів з проханням відповісти на запитання новорічної анкети «Дня». Адже й сама інтелектуальна спільнота, згуртована головним редактором та колективом, — це ще один позитив та ресурс, який надбав «День» за свої майже 25 років (цю важливу дату газета відзначить якраз 2021 року). Про цей ресурс для країни не варто забувати і з ним, переконані, неодмінно треба рахуватися. Ваші думки завжди цінні дня нас.


Влада Литовченко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук

1. 2020-й рік на фоні історії (думка, деталь, штрих, фото).

Девізом цього року я б назвала «Людина міркує, а Бог порядкує!»

2. Кого ви вважаєте героєм та антигероєм року?

Антигерой – безперечно, коронавірус, герої – українські медики. В таких складних умовах вони буквально жертвували своїм життям, за що їм низький уклін.

3. «День» на фоні року (автори, статті, проєкти, які зацікавили вас найбільше).

Мені дуже подобається, що «День» не просто «хайпує» на темах-одноденках, а приділяє увагу по-справжньому цінним речам. Тому так важливо для мене було, що саме на шпальтах цього видання з’явився великий матеріал про бортництво в Україні і висвітлювався надзвичайно важливий для нашої держави Національний проєкт «Бортництво Полісся». Я дуже вдячна журналістам видання за глибоке висвітлення цієї важливої теми, яка має значення для історії та культури України.

4. Що надавало вам сил цього року (події, люди, враження?).

Рік був дуже дивним, незвичним, важким. Довелося пристосовуватися до багатьох речей, шукати нові формати роботи, відмовлятися від багатьох планів. Але я дуже вдячна, що доля звела мене з десятками дивовижних людей, справжніх ентузіастів, які попри все займаються улюбленою справою, культурними та просвітницькими проєктами і не жаліються на життя. Це мені надавало сил. Ще я відкрила для себе Україну, як і мільйони інших людей, позбавлених можливості мандрувати світом. Виявилося, що у нас чудова країна, яку ще потрібно відкривати й відкривати для туристів. Цим я із задоволенням займатимуся наступного року. 

5. Які нові сенси, уроки, цінності дав цей рік особисто вам?

Якби хтось мені сказав, що для мене стане справжнім дивом можливість вийти з дому, побачитися з рідними або виїхати за кордон, я б просто розсміялася. Але 2020 рік дуже дохідливо дав нам зрозуміти, що навіть звичних речей, які ми сприймаємо як належне, можна позбутися в одну мить. Тому так важливо цінувати хвилини, проведені з родиною, знаходити радість у кожному дні, а щастя – у дрібницях.

6. У 2021-му "Дню" виповниться 25 років. Чим він за цей час став для вас та України?

Це, без перебільшення, один із символів України. Можна на пальцях однієї руки перелічити друковані видання, яким вдалося вижити у цей складний час. І те, що «День» зміг це зробити, свідчить про якість та незмінно високий інтелектуальний рівень матеріалів та актуальність тем, які розкриваються на шпальтах видання. Особисто для мене «День» - одне з найулюбленіших видань, бо тут можна прочитати про по-справжньому важливі та цінні речі, про які не пишуть ті, хто гоняться за сенсаціями. Журналісти «Дня» - професіонали, які з повагою ставляться до героїв своїх матеріалів, а читачів змушують думати. Бажаю редакції газети ще багато років плідної насиченої праці!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати