Перейти до основного вмісту

1991

03 січня, 00:00

Рік вбраний у синьо-жовті кольори — Україна стала незалежною державою.

Президія Верховної Ради УРСР 14 сiчня прийняла заяву в зв’язку з подіями в Литві, в якій засудила використання військової сили владними структурами СРСР. 12 лютого у Києві прийнято постанову про відновлення Кримської АРСР.

17 березня за підсумками «всесоюзного референдуму» в УРСР 70,16% його учасників проголосували за збереження СРСР, але при цьому (дуже важливе застереження) на принципах Декларації про державний суверенітет УРСР. 31 березня до львівського собору св. Юра повертається голова УГКЦ кардинал М. Любачівський. 17 квітня ВР УРСР ухвалила Закон про реабілітацію жертв політичних репресій, 23 квітня — закон про свободу совісті і релігійних організацій. Березень — квітень — потужні шахтарські страйки, що відіграли значну роль в розхитуванні основ комуністичного режиму.

5 липня — ВР УРСР ухвалила закон про запровадження посади Президента УРСР. Після невдалої спроби державного перевороту в Москві (ГКЧП) ВР УРСР 24 серпня прийняла Акт про проголошення незалежності України; 4 вересня над будівлею Верховної Ради України піднято синьо-жовтий прапор. 24 жовтня ВР України прийняла Заяву про без’ядерний статус України.

1 грудня одночасно відбулися Всеукраїнський референдум та вибори першого Президента України. За незалежність України висловилося 90,32% учасників референдуму; вже в першому турі Президентом України було обрано Леоніда Кравчука, який отримав 61% голосів громадян України.

Сергій МАХУН, «День», Олег ЯСТРЕБОВ, кандидат технічних наук

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати