Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

261 НОТА ДЛЯ ТРIУМФАЛЬНОГО МАРШУ ПРЕМ’ЄРА

07 квітня, 00:00

Позиція есдеків була, у принципі, найбільш послідовною, хоча у поясненні причин блокування програми не можна не помітити деяких протиріч у висловлюванні лідерів фракції. Наприклад, Віктор Медведчук підкреслював, що СДПУ(о) виступає не проти суті запропонованої програми, а проти процедури її подачі депутатам. Зі свого боку, голова фракції Олександр Зінченко неодноразово наголошував, що у програмі нечітко виписані механізми її виконання, відсутні у достатній мірі соціальні гарантії для населення тощо. Питання про те, коли фракція вирішила підтримувати програму, також не зовсім ясне. Коментуючи прийняття програми, Леонід Кравчук сказав: «Рішення прийнято до зустрічі з Президентом. У вівторок, після зустрічі Олександра Зінченка з Віктором Ющенком, було визначено, що фракція СДПУ(о) підтримає програму». Однак виступаючи наступного дня під час обговорення програми у парламенті, О.Зінченко заявив, що СДПУ(о) не підтримуватиме програми уряду. А увечері того ж дня, після зустрічі з Президентом, стало відомо, що об’єднані соціал-демократи програму уряду підтримають...

Друга фракція, яка буквально напередодні голосування оголосила про підтримку урядової програми — «Відродження регіонів». Її представник Олексій Марченко висловився «щодо мотивів голосування»: «Ми виступали проти програми уряду, передусім, з огляду на її соціально-економічний зміст. Однак питання про підтримку програми переведене деякими силами у політичну площину. Тому, якщо треба довести політичну підтримку уряду, ми підтримуватимемо програму».

Таким чином, було вирішено наперед, що перший тайм «залишиться» за урядом. Він його і виграв із рахунком 261 голос «за» із 369, які голосували. Тепер, за Конституцією, парламент протягом року не зможе відправити уряд у відставку, хоч і прагнутиме контролювати його дії — з ініціативи фракції СДПУ(о) до прийнятого проекту програми внесено положення про обов’язковий щоквартальний звіт Кабміну перед ВР.

На черзі — початок другого тайму, де призом, що розігрується, буде загадковий документ під назвою «Договір про солідарну відповідальність між урядом і парламентом». І тут цілком можлива повторна поява на сцені питання про «коаліційний уряд», яке благополучно «зам’яли» при прийнятті програми. До речі, сам прем’єр, виступаючи після прийняття програми перед журналістами, не виключив можливості подібного розвитку подій. Разом з тим, він вважає, що найскладніша частина процедури підписання «солідарної угоди» вже позаду і найближчим часом відбудеться його підписання. Однак подібний ентузіазм поділяють далеко не всі фракції більшості, в тому числі навіть ті, які послідовно підтримували програму уряду.

Що стосується самої програми, то навіть її прихильники визнають, що як набір декларацій — це документ непоганий, але використання її як конкретного ефективного алгоритму дій — досить проблематичне. Тому головним підсумком прийняття програми стала ліквідація на цьому етапі можливості виходу у відставку Віктора Ющенка. З чим останнього можна і привітати.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати